Jacky Ickx slaví 75. narozeniny. Od Porsche dostal jako dárek 911 v edici Belgian Legend

  • Jacky Ickx oslavil prvního ledna 2020 75. narozeniny 

  • Tuhle skutečnost připomíná automobilka Porsche modelem 911 4S ve speciální edici Belgian Legend určenou

  • Jde o první speciální edici vycházející z nového Porsche 911 generace 992

  • Celkem vznikne pouze 75 exemplářů. Dostupné budou výhradně v Belgii 

Prvního ledna roku 1945 se narodil úspěšný závodní jezdec Jacques Bernard Ickx, známý jako Jacky Ickx. Tuto skutečnost připomíná Porsche pomocí edice Belgian Legend, určené pro model 911 4S. Jak to v podobných případech chodí, žádné dramatické technické novinky se nekonají. Za pozornost ale tohle provedení přesto stojí.

Jedná se totiž o první speciální edici vycházející z nové generace modelu 911 (992). Na projektu se začalo pracovat už v roce 2018. Iniciátorem byl belgický importér značky Porsche. Výsledkem je kupé lakované ve speciálním modrém odstínu X Blue. Stejnou barvu najdeme také na discích o velikosti 20″ vpředu a 21″ vzadu. Vnější design pak dotváří decentní bílé detaily a plaketa s podpisem jezdce na B-sloupku. Zvolené barvy odkazují na barevné provedení helmy belgického jezdce.

Poprvé za volantem Porsche 911 gen. 992: Samé špatné zprávy

V interiéru najdete čalounění černou kůží a šedé kontrastní prošívání. Na palubní desce nebo na dveřích má prošívání tvar písmene X. Jde o další odkaz na slavného závodníka. Loketní opěrka pak dostala podpis jezdce a karbonové kryty prahů nesou označení Belgian Legend Edition.

Technika je zcela sériová. Porsche 911 4S v provedení Belgian Legend Edition vznikne v počtu 75 exemplářů a prodávat se bude výhradně na belgickém trhu.

Jacky Ickx působil koncem šedesátých a začátkem sedmdesátých letech v seriálu F1. Se značkou Porsche ho pojí až pozdější účast na Le Mans, které vyhrál celkem šestkrát. Ve čtyřech případech seděl právě za volantem speciálu Porsche.

Jacky Ickx slaví 75. narozeniny. Od Porsche dostal jako dárek 911 v edici Belgian Legend
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.75%) 16 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: