Italdesign vrací na scénu model Zerouno. Tentokrát bez střechy

  • Společnosti Italdesign ukázala minulý rok na autosalonu v Ženevě supersport Zerouno a stejně učiní také letos 

  • Na rozdíl od loňského provedení přijde to nové o střechu 

  • Jak přesně se bude druhá verze modelu Zerouno jmenovat, to Italdesign prozradí až v Ženevě 

Společnost Italdesign představila minulý rok na autosalonu v Ženevě supersportovní specialitu Zerouno. Vůz vznikl v pětikusové sérii, kterou se relativně rychle podařilo prodat. Možná i proto Italdesign letos přichází s novou verzí stejného modelu. Bude opět k vidění na ženevském autosalonu, tentokrát ovšem bez střechy.

Doporučujeme: Polestar potvrdil účast v Ženevě. Veřejnosti ukáže „elektrické sportovní hybridní GT“

Jak přesně se nové Zerouno bude jmenovat, to není jisté. Někteří spekulují o jménu Targa, jinde se píše, že to bude Convertible, Italdesign ale jasně napsal, že jméno prozradí až na autosalonu. Stejně jako technické detaily, přestože se nedá očekávat, že by se tohle provedení Zerouna po stránce motoru nějak zásadně lišilo od loňského.

To využívalo koncernový atmosférický desetiválec o objemu 5,2 litru, naladěný na 449 kW (610 k). Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhlo za 3,2 sekundy (což není na podobnou specialitu zas až tak výjimečný čas) a nejvyšší rychlost dosáhla 330 km/h. Nové provedení modelu Zerouno bude součástí oslav padesátého výročí společnosti Italdesign. I tentokrát vznikne pět exemplářů.

Italdesign Zerouno Cabrio_1 Italdesign Zerouno Cabrio_2

Italdesign vrací na scénu model Zerouno. Tentokrát bez střechy
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: