Indian Motorcycle slaví 100 let modelu Chief jeho kompletně modernizovanou řadou

Zdroj: Polaris

V roce 1921 představila společnost Indian Motorcycle ikonický model Chief, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších motocyklů všech dob. Nyní, při příležitosti stých narozenin, první americká motocyklová značka zařazuje do modelové řady tři zcela nové modely Indian Chief. Ty spojují ikonický styl amerického V-twinu s moderními jízdními vlastnostmi a technologiemi, přičemž design nového Chiefu staví na vkusně jednoduchém vzhledu, který připomíná slavné časy americké motocyklové kultury.

Základ nových modelů Indian Chief Dark Horse, Indian Chief Bobber Dark Horse a Indian Super Chief Limited tvoří nadčasový, jednoduchý rám z ocelových trubek. Pohonnou jednotkou pak je výkonný motor Indian Motorcycle Thunderstroke 116. Všechny tři modely jsou unikátním pojetím klasického amerického motocyklu osazeného výkonným, vzduchem chlazeným dvouválcem, přičemž každý z nich osloví trochu jiného jezdce.

Nový Chief nabízí čistý a nefalšovaný požitek z jízdy, ve kterém se spojuje síla, minimalismus a charisma. Vrátí vás zpět do slavných časů robustních amerických V-twinů, kdy vyjet si s přáteli a jen tou nejnutnější výbavou kamkoliv patřilo k životnímu stylu. Druhou novinkou je Chief Bobber Dark Horse. Jeho design s tlustými pneumatikami na vyplétaných ráfcích, svalnatou přední částí a sólo sedlem bobberu odkazuje na klasickou poválečnou éru dunivých dvouválců upravovaných válečnými veterány a rebely z továren či farem, kteří se chtěli odlišit. A konečně, Indian Motorcycle Super Chief Limited s postranními brašnami a plexištítem nabízí více všestrannosti a vybízí jezdce k delším cestám za hranice reality všedních dní i víkendů.

„Indian Chief je skutečně ikonický motocykl a neexistuje lepší způsob, jak oslavit jeho sté narozeniny než představením zcela nové modelové řady,“ řekl Mike Dougherty, prezident divize Motorcycles. „Tyto motocykly ztělesňují technickou jednoduchost a charisma klasických amerických dvouválců, a zároveň vše posouvají vpřed díky moderním technologiím a výbavě. Jsme nadšeni, že tuto novou platformu zařazujeme do naší modelové řady.“

V nové řadě Indian Chief se prolíná jednoduchost a síla. Technicky a stylově čisté modely Chief jsou postaveny na klasickém rámu svařeném z ocelových trubek. Modelovou řadu charakterizuje palivová nádrž o objemu 15,1 litru, zkrácený zadní blatník, dva zadní tlumiče s nastavitelným předpětím, dva výfuky, LED osvětlení, bezklíčové zapalování a pneumatiky Pirelli Night Dragon. Kromě tempomatu mohou jezdci na modelech Chief využít možnost nastavení odezvy plynové rukojeti prostřednictvím tří jízdních režimů: Sport, Standard a Tour.

S krátkým rozvorem 1626 mm, nízkým sedlem 662 mm a pohotovostní hmotností pouhých 304 kg vzbuzuje modelová řada Indian Chief sebedůvěru a sedne každému jezdci. Konvenční 46milimetrová přední vidlice se zdvihem 132 mm, úhel náklonu 28,5° a pohodlná ergonomie společně zaručují snadný průjezd i těch technicky nejnáročnějších silnic.

„Chtěli jsme zachovat nadčasový vzhled, který nikdy nevyjde z módy. Aby Chief vypadal nádherně jak odstrojený, tak i vybavený všemi nabízenými doplňky,“ řekl Ola Stenegard, ředitel průmyslového designu Indian Motorcycle. „Chtěli jsme také zachovat jednoduchost, která poskytuje majiteli fantazii pro další individualizaci. Koneckonců, toto je motocykl, který vyvolává emoce jednoduchým „mechanickým“ stylem a drsnou americkou svalnatou stavbou. Je to ryzí mašina na dvou kolech.“

Chief Dark Horse, Chief Bobber Dark Horse, Super Chief Limited

Všechny prémiové modely Chief pohání motor Indian Motorcycle Thunderstroke 116 s točivým momentem 162 Nm. ABS je součástí standardní výbavy, zatímco prémiové lakování tyto motocykly vyvyšuje nad ostatní a dále podtrhuje vysokou kvalitu řemeslného zpracování. Modely Chief a Chief Bobber Dark Horse zdobí vkusné detaily lakované v černém lesku, zatímco Super Chief Limited láká na prémiový chrom.

Kromě toho každý model nabízí výjimečný zážitek díky průlomovému infotainmentu Ride Command s kulatým displejem o průměru 101 mm. Jezdci mohou ovládat systém Ride Command pomocí ovladačů na řídítkách nebo prostřednictvím digitálního dotykového IPS displeje. Mohou si vybrat z několika typů zobrazení včetně dvou různých konfigurací ukazatelů, informací o motocyklu a jízdě, či pokynů navigace. V kombinaci s bezdrátovým interkomem v přilbě lze ovládat hudbu přes systém Ride Command, a to po spárování telefonu přes Bluetooth nebo USB. Samozřejmostí je zobrazení informací z telefonu včetně výpisu posledních hovorů, kontaktů a historie zpráv. Zobrazují se také příchozí hovory. Ty mohou být přijímány či odmítány přes systém Ride Command.

Indian Motorcycle slaví 100 let modelu Chief jeho kompletně modernizovanou řadou
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: