Impreza WRC, kterou řídil Colin McRae, je historicky nejdražší Subaru prodané v aukci

  • Tento týden bylo vydraženo Subaru Impreza WRC z roku 1996

  • Vůz přišel nového majitele na 7,5 milionu korun 

  • Částka je vzhledem ke stavu a historii vozu poměrně nízká 

  • Přesto jde o historicky nejdražší vůz značky Subaru prodaný v aukci 

„Subaristův sen“, tak by se dala označit závodní Impreza z roku 1996, ve které kromě jiných jezdil legendární Colin McRae. Už v dubnu se objevila zpráva o tom, že auto s číslem 001 zamíří do aukce. Ta proběhla tento týden a vůz byl prodán za rekordní částku.

Nový majitel zaplatil za starou Imprezu WRC 250 750 liber, což je v přepočtu přibližně 7,5 milionu. V kontextu různých historických modelů třeba značky Ferrari není tato cifra nijak zajímavá. Skoro by se chtělo vzhledem k původu auta říci, že jde o relativně levnou záležitost, jenže tento prodej má ještě jeden rozměr.

Doporučujeme: Galerie — Prohlédněte si nové speciály WRC vedle legendární skupiny B

Podle aukční síně H & H Auctioneers jde o světový rekord, protože se zatím ještě nikdy nestalo, aby byl nějaký model značky Subaru prodán v rámci dražby za takovou sumu peněz. Mimochodem, kromě Colina McRae se v tomto konkrétním exempláři později svezl také třeba Valentino Rossi.

Níže najdete galerii a video ukazující starou závodní Imprezu. Můžete tak na nedávnou minulost seriálu WRC i na slavného jezdce zavzpomínat. Čest jeho památce.

Impreza WRC, kterou řídil Colin McRae, je historicky nejdražší Subaru prodané v aukci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: