Ideální doplněk k Bugatti Chiron? Jachta s výkonem 1200 koní a designem Bugatti

  • Jachta Bugatti Niniette 66 z dílny společnosti Palmer Johnson navazuje na design Bugatti Chiron 

  • Na palubě najdete vše, co znáte ze svého Chironu — karbon, kůži i výkonný motor 

  • Dvacetimetrová jachta využívá osmiválec o výkonu 1200 koní 

Dobře, dejme tomu, že jste se právě stali majiteli Bugatti Chiron, co pořídit dál?. Nebo jinak, na Chiron se vám nechce čekat, ale vy po nějakém takovém stroji toužíte. Řešení je v obou případech stejné. Společnost Palmer Johnson představila superluxusní jachtu, která nese jméno Bugatti Niniette 66. Asi jste už poznali, že design se inspiroval právě u modelu Chiron.

Doporučujeme: Jak se vyrábí Bugatti Chiron? Je to pomalý a fascinující proces (+galerie)

Niniette 66 byla vyvíjena od roku 2015, kdy se také objevily první obrázky. Jde o dvacetimetrovou karbonovou loď s designem převzatým z Bugatti Chiron. Kromě charakteristického oblouku na boku zde proto najdete také třeba volant původem od Bugatti. Samozřejmostí je prvotřídní luxus a výkonný motor.

Ten sice na šestnáctiválcovou čtyřikrát přeplňovanou jednotku používanou v Bugatti Chiron nestačí, ale ani osmiválec Man V8 – 1200 se nemá příliš za co stydět. Jak napovídá označení, maximem této jednotky je 822 kW (1200 koní) dostupné při 2300 ot/min. Nejvyšší rychlost činí 44 uzlů, tedy 82 km/h. Oproti Chironu je to směšné, ale na vodě jde o výborné číslo. Jen pro zajímavost, nádrž nabízí objem tři tisíce litrů.

Doporučujeme: Sedm věcí, které dělají z Bugatti Chiron nejrychlejší auto planety

Cenu aktuální tisková zpráva neuvádí, nicméně koncem roku 2015 se hovořilo o minimální částce zhruba 54 milionů korun. Společnost Palmer Johnos údajně také eviduje spoustu zájemců, přičemž někteří logicky už nějaké to Bugatti vlastní.

Ideální doplněk k Bugatti Chiron? Jachta s výkonem 1200 koní a designem Bugatti
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: