I Land Rover slaví. Třicáté narozeniny má model Discovery, což připomíná edice Landmark

  • Také Land Rover aktuálně slaví výročí jednoho ze svých modelů 

  • Třicáté narozeniny má Discovery 

  • Tento model se poprvé ukázal na frankfurtském autosalonu v roce 1989

  • Jubileum připomíná edice Landmark


Automobilka Land Rover představuje model Discovery v edici Landmark, která připomíná třicáté narozeniny tohoto populárního SUV se schopnostmi čistokrevných terénních aut.

Jak to v podobných případech chodí, v podstatě jde pouze o variantu přidávající některé prvky výbavy běžně dostupné za příplatek. Základem Discovery v edici Landmark je výbava SE. Navíc má (kromě plaketek s označením edice) paket Dynamic obsahující upravený přední nárazník nebo černou masku chladiče. Kromě toho zájemci dostanou také panoramatickou střechu a dvacetipalcová černá litá kola.

Test: Land Rover Discovery TD6 dělá z velkého Range Roveru zbytečnost

V interiéru nabízí edice Landmark čalounění kůží Windsor, dekory vyrobené z kartáčovaného hliníku nebo ozvučení Meridian. Zákazníci budou moci novou variantu kombinovat jak s benzinovými, tak s dieselovými motory.

Model Land Rover Discovery se poprvé představil veřejnosti na autosalonu ve Frankfurtu v roce 1989. Od té doby získal po celém světě přes tři stovky různých ocenění a prodáno bylo zhruba 1,7 milionu exemplářů. Land Rover také mnohokrát předváděl schopnosti Discovery v terénu. V této souvislosti si možná vzpomenete na legendární závod Camel Trophy. Ten si můžete připomenout na videu pod článkem.

Rok 2019 už nabídl také řadu dalších jubileí. Například Nissan slaví padesát let modelu GT-R, Škoda oslavila 55 let modelu 1000 MB, Porsche 50 let modelu 917 a Mercedes pro změnu připomněl 40 let třídy G.


I Land Rover slaví. Třicáté narozeniny má model Discovery, což připomíná edice Landmark
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: