Hyundai začal v Nošovicích vyrábět novou generaci i30

  • 15. prosince byla v nošovické továrně automobilky Hyundai zahájena sériová výroba třetí generace modelu i30

  • Produkce hatchbacku i30 druhé generace skončila 30. listopadu, dosluhující kombi ale ve výrobě ještě zůstává 

  • Na trh dorazí nový Hyundai i30 v prvním čtvrtletí příštího roku 

Nošovický závod automobilky Hyundai včera oficiálně zahájil výrobu třetí generace modelu i30. Zatím se bude vyrábět pouze provedení s pětidveřovou karoserií. Další varianty dorazí během příštího roku. Prodej nové i30 odstartuje během prvního čtvrtletí 2017.

Doporučujeme: Nový Hyundai i30 chce být autem pro všechny. Prodávat se začne příští rok

Produkce hatchbacku i30 druhé generace skončila přesně 30. listopadu, kdy byl vyroben poslední exemplář s pětidveřovou karoserií. Výroba třídveřového provedení byla ukončena ještě o něco dříve. Od roku 2012, kdy se začala druhá generace i30 vyrábět, vzniklo více než 373 tisíc exemplářů exportovaných do 54 zemí celého světa včetně Ruska, Austrálie nebo Maroka.

V Nošovicích se ale bude ještě nějakou dobu vyrábět kombi odvozené od dosluhující druhé generace. Nástupce by se měl představit až na autosalonu v Ženevě. Hyundai plánuje rovněž ostrou verzi N a zatím blíže neupřesněné provedení s karoserií označovanou za fastback. Podle všeho ale půjde o upravenou Elantru, která se už prodává na americkém trhu. Naopak s třídveřovou i30 se nepočítá.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: