Hyundai začal odhalovat nové malé SUV. Do Evropy dorazí Kona na podzim

  • Hyundai brzy rozšíří nabídku o crossover kategorie B-SUV

  • Novinka se zařadí pod Tucson a ponese jméno Kona 

  • Světová premiéra patrně proběhne už v dubnu

  • Hyundai Kona se ještě letos představí i v Evropě 

Letošní rok se u automobilky Hyundai nese v duchu dalších variant třetí generace modelu i30, nicméně velmi důležitou novinkou bude také crossover kategorie B-SUV. Jak jsme psali dříve, na evropské trhy dorazí už čtvrté SUV této značky na podzim. Oficiální premiéra ovšem proběhne dříve. Automobilka totiž oznámila jméno a do světa vypustila také první obrázek.

Doporučujeme: Hyundai v roce 2017 — Tři verze i30, nové malé SUV a Ioniq Plug-in Hybrid

Nový malý crossover se bude jmenovat Kona. Hyundai pojmenoval připravovanou novinku podle jednoho havajského okresu, protože tamní obyvatelé praktikují „unikátní životní styl“ a přesně to bude odrážet korejský crossover. Důležitější je skutečnost, že právě tento model má hrát klíčovou roli v záměru stát se do roku 2021 nejlepší asijskou automobilkou na evropském trhu. Není žádným tajemstvím, že právě kategorie B-SUV je zde velmi oblíbená a Hyundai v ní dosud plnohodnotného zástupce nemá. Absenci takového modelu nahrazovala oplastovaná i20 Active.

Na další detaily si musíme ještě počkat. Aktuálně se ví pouze to, že Hyundai Kona nabídne kromě klasického pohonu předních kol také provedení s pohonem všech kol. Ten není u kategorie B-SUV až tak obvyklý.

Doporučujeme: Video — Thierry Neuville a připravovaný Hyundai i30 N dovádí na sněhu

Termín světové premiéry tisková zpráva neříká. Pouze obecně zmiňuje, že podrobnosti budou brzy následovat. Některá média spekulují o odhalení na autosalonu v New Yorku, v úvahu připadá ale také Šanghaj. Obě tyto akce se konají přibližně v polovině dubna.

Hyundai začal odhalovat nové malé SUV. Do Evropy dorazí Kona na podzim
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: