Hyundai ukázal vodíkový crossover na prvních fotkách. Jméno prozradí na veletrhu CES

  • Hyundai oznámí na veletrhu CES 2018 jméno nového vodíkového crossoveru

  • Zatím není úplně zřejmé, jestli Hyundai do Las Vegas přiveze i samotný vůz

  • Nová generace palivových článků automobilky Hyundai je v pořadí už čtvrtá. Dojezd má být necelých 600 km

Kromě automobilky Kia, která ukáže na veletrhu CES 2018 elektrické Niro, bude na stejné akci podobný vůz prezentovat i Hyundai. Opět tedy půjde o crossover využívající elektrický pohon, zdrojem elektrické energie jsou ale tentokrát palivové články.

Na rozdíl od Kie už Hyundai zveřejnil první sadu oficiálních fotek odhalujících celý automobil. Podle nich se zdá, že by mohlo jít v podstatě o Niro s jiným designem. Spekulace slibují technický základ shodný s tím, co známe z modelů Ioniq a Niro. Řeč je o platformě, kterou automobilky Hyundai a Kia vyvinuly přímo pro své elektrifikované modely. Zajímavé je, že Hyundai na tomto základu zatím ještě crossover nenabídl. Vůz dočasně pojmenovaný jako Hyundai FCEV by teoreticky mohl naznačovat i více než jen vodíkovou novinku.

Doporučujeme: Po jakém autě touží ženy nejvíc? Není to ani Škoda, ani prémiový crossover

Pokud vám je vůz na fotkách povědomý, není to náhoda. V srpnu loňského roku totiž Hyundai představil studii s názvem Next-Gen Fuel Cell SUV. Už tehdy automobilka říkala, že její vzhled je finálnímu provedení velmi blízko a že konečnou verzi představí začátkem letošního roku. Odhalení názvu bylo přímo přislíbeno pro letošní veletrhu CES.

Nový vodíkový crossover využívá už čtvrtou generaci palivových článků z dílny automobilky Hyundai. Oproti tomu, co známe z ix35 Fuel Cell, je novinka o devět procent efektivnější a místo dvou různě velkých vodíkových nádrží používá tři stejně velké. Ty mají díky nové konstrukci tenčí stěny. Celkový výkon automobilu je 120 kW (163 k), dojezd by měl být až 580 kilometrů.

Doporučujeme: Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy

Na veletrhu CES korejská značka ukáže také systém DDREM (díky němu se relativně běžná auta dokážou změnit ve zcela autonomní vozy) a současně představí osobního asistenta Intelligent Personal Agent. Jeho prostřednictvím bude možné pouze za pomoci hlasových pokynů ovládat různé funkce a to i ve chvílích, kdy nebudete přímo sedět v autě.

Veletrh CES 2018 startuje novinářskými dny už tuto neděli, tiskovou konferenci automobilky Hyundai můžete sledovat v pondělí 8. ledna na Youtube.

Hyundai ukázal vodíkový crossover na prvních fotkách. Jméno prozradí na veletrhu CES
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: