Hyundai se chce stát největším výrobcem elektroaut v Evropě. Elektrickou Konu bude vyrábět v Česku

  • Elektrická Kona se bude vyrábět v Nošovicích

  • Hyundai tak ztrojnásobí dostupnost elektrické Kony

  • Korejci plánují letos v Evropě prodat na 80 tisíc vozů s nulovými emisemi

Značka Hyundai zveřejnila další ze svých ambiciózních plánů. Už letos se chce stát největším výrobcem elektromobilů v Evropě. K tomu má korejské automobilce dopomoci také výrobní závod v Nošovicích, kde se bude vyrábět elektrická Kona. Spuštění produkce modelu Kona Electric v ČR je naplánováno na březen 2020.

Kromě Nošovic bude evropský trh elektrickou Konou zásobovat také výrobní závod v jihokorejského Ulsanu. Z Jižní Koreje se do Evropy budou dovážet také zážehové, vznětové a plug-in hybridní provedení modelu Kona. Zástupci automobilky Hyundai rozdělením výroby mezi Asii a Evropu trojnásobně zvýší dostupnost modelu Kona Electric na trzích starého kontinentu a drastickým způsobem sníží dodací lhůty. Od roku 2018, kdy byl tento model představen, se poptávka několikanásobně zvýšila a značně předčila očekávání výrobce.

Videodojmy: Hyundai Kona Electric a koloběžka Seat eXS KickScooter

Hyundai letos plánuje evropským zákazníkům dodat na 80 tisíc aut s nulovými výfukovými emisemi. Jmenovitě jde o elektromobily Kona Electric a Ioniq Electric a vodíkové Nexo. Více než 60 tisíc kusů z celkového počtu by mělo mít na dveřích zavazadelníku označení Kona Electric. Takové množství by automobilce Hyundai mělo letos na evropském trhu zaručit prvenství v počtu prodaných elektromobilů.

Hyundai nebude potřebné baterie dovážet. Nechá si je vyrábět přímo v Evropě, neboť zde působí společnosti LG Chem a SK Innovation, konkrétně v Maďarsku a Polsku.

Hyundai Kona je v Evropě druhým nejprodávanějším modelem po Tucsonu. Loni se prodeje tohoto crossoveru zvýšili o 61 % na celkových 107 409 kusů, z čehož více než 20 tisíc mělo čistě elektrický pohon.

Hyundai se chce stát největším výrobcem elektroaut v Evropě. Elektrickou Konu bude vyrábět v Česku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: