Hyundai otestuje ostrou i30 N v závodě na 24 h na Nürburgringu

  • Hyundai testuje ostrou i30 N v závodech

  • Poslední zatěžkávací zkouška bude 24 h Nürburgringu

  • Výroba i30 N bude zahájena v září

Možná jste zaznamenali, že Hyundai připravuje svůj první opravdu ostrý hatchback. Bude se jmenovat i30 N a korejská automobilka se chlubí tím, že vývoj probíhal hlavně na severní smyčce Nürburgringu. Poslední dobou se z toho stává trochu automobilové klišé, ale budiž. V rámci testování předsériového modelu teď Hyundai nasazuje i30 N dokonce i do závodů.

Na Nürburgringu se jezdí populární série vytrvalostních závodů VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring). Poslední závod ze soboty 8. dubna byl zatěžkávací zkouškou před náročnou čtyřiadvacetihodinovkou, která se jede na Nürburgringu na konci května.

Doporučujeme: Galerie — Hyundai slaví 50 let. První předchůdci nové i30 vás téměř jistě překvapí

Ostré nasazení předsériového vozu má podle automobilky vyzkoušet důležité komponenty, jejich výdrž a konzistentní výkony. Hyundai se snaží specifikaci i30 N pro závody udržet co možná nejblíže sériovému autu, ačkoli pro závody musí vůz samozřejmě dostat povinnou bezpečnostní výbavu.

Pod kapotou Hyundai i30 N je přeplňovaný dvoulitr spojený s šestistupňovou manuální převodovkou. Více informací Hyundai zveřejní později, ale nová i30 N se má začít vyrábět už v září, takže světová premiéra proběhne co nevidět.

Hyundai otestuje ostrou i30 N v závodě na 24 h na Nürburgringu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: