Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů

  • Hyundai zahájil výrobu ostré verze modelu i30

  • Letos vznikne pouze 1450 exemplářů 

  • Většina z nich skončí v Německu a v Anglii 

Frankfurtský autosalon byl dějištěm oficiální výstavní světové premiéry modelů i30 Fastback a i30 N. Zatímco provedení s karoserií liftback dorazí až později, sportovní verze se první zájemci dočkají už velmi brzy. V pátek 15. září totiž Hyundai v nošovické továrně oficiálně zahájil sériovou výrobu.

Hyundai i30 N není auto, který by mělo nějak dramaticky zvyšovat prodejní statistiky a tomu také odpovídají plány pro zbytek roku. Korejská automobilka více než 1450 exemplářů letos vyrobit nezvládne. Většina z těchto exemplářů údajně zamíří do Německa a do Anglie, kde sportovní novinka vzbudila velký zájem.

Jak už určitě víte, Hyundai i30 N dostal přeplňovaný zážehový dvoulitr naladěný na 202 kW (275 k). Součástí výbavy jsou například prvky vylepšující aerodynamiku, sportovní sedadla, výkonnější brzdy a jinak naladěný podvozek. Hyundai i30 N je prvním modelem této značky, na jehož vývoji se přímo podílel bývalý šéf BMW M Albert Biermann.

Na cenu si musíme ještě chvíli počkat. Koncem srpna české zastoupení uvedlo, že ceník sportovní varianty i30 bude zveřejněn prvního října.

Hyundai i30 vyroba

Doporučujeme:

Recenze hyundai i30 combi

Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.12%) 17 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: