Hyundai i20 N láká na ostré svezení. Bude mít okolo 200 koní

Zdroj: Hyundai
  • Korejská automobilka zveřejnila první obrázky chystaného ostrého hatchbacku i20 N

  • Vůz dostane zatím nespecifikovaný motor s výkonem okolo 200 koní

  • Nebude chybět samosvorný diferenciál, k řazení poslouží manuální převodovka

Zdá se, že Korejci našli oblibu v rychlých vozech. Po nadupaném 250koňovém Hyundai i30 N, které se představilo v nové podobě v polovině září, se chystá sportovní kúra i pro jeho menšího sourozence. Městský hatchback i20 také dostane písmeno N.

Jaký motor mu přinese, to zatím ještě není jasné. Hyundai chce s autem vyrukovat zhruba v polovině příštího roku a zatím si nechává podrobnější parametry pro sebe. Dá se ale uvažovat o přeplňovaném čtyřválci s výkone, okolo 200 koní.

Srovnávací test Hyundai i30 N Fastback vs. Renault Mégane R.S. Trophy: Ostrý a ještě ostřejší

Síla bude samozřejmě směřovat na přední kola, kde by se o její správný přenos měla postarat samosvorný diferenciál. K řazení poslouží manuální šestistupňová převodovka, o automatu se zatím nehovoří. Nicméně, to se dělo i u Hyundai i30 N a nyní se už bude nabízet i s osmistupňovým dvouspojkovým automatem.

Hyundai i20 N ozdobí červená lišta táhnoucí se kolem spodní hrany karoserie

První dva obrázky, které korejská automobilka zveřejnila, ukazují jen detaily vozu. Jde navíc o vyrenderované, nikoliv skutečné auto. Vidíme ale velká sportovní kola s červenými třmeny brzd označenými písmenem N. K tomu se přidává masivní nárazník s velkými nasávacími otvory a mlhovkami po stranách. Spodní část vozu zdobí červená lišta. Je zřejmé, že Hyundai i20 N bude hrát i na vzhled.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: