Hyundai i10 nové generace dorazí už brzy s armádou asistenčních systémů a bohatou výbavou

  • Hyundai i10 nové generace se světu poprvé ukáže na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu

  • Automobilka slibuje dynamický design. Vůz bude širší a nižší 

  • Těšit se máme na bohatou výbavu zahrnující řadu asistenčních systémů včetně detekce chodců nebo automatického přepínání dálkových světel

Přestože na letošním frankfurtském autosalonu bude spousta značek chybět, zejména těch asijských, několik zajímavých novinek se zde přece jen ukáže. Jednu takovou má připravenou i značka Hyundai. Na rozdíl od jiných východních automobilek se neodhlásila. Protože Německo je jeho evropskou centrálou, považuje frankfurtský autosalon za svůj domácí. Právě v Německu pak byla vyvinuta nová generace malého modelu i10, která bude jednou ze zmíněných premiér nadcházejícího autosalonu.

Hyundai zatím zveřejnil první skicu naznačující kompletní proměnu designu, což není žádné překvapení. Jednoduchý vzhled dosluhující generace by měla vystřídat výrazně dynamičtější vizáž, přestože některé prvky zůstaly zachované. Řeč je o kulatých světlech denního svícení umístěných v rozměrné masce.

Extremisté chtějí blokovat vstup na frankfurtský autosalon, protože auta jsou špatná a podporují je ničitelé klimatu

Tisková zpráva rovněž zmiňuje změnu šířky, výšky a velikosti kol. Protože stávající verze i10 má blízko MPV (je poměrně úzká a vysoká), dá se to přeložit jednoduše tak, že novinka bude širší, nižší a dostupná na větších kolech. Také proto Hyundai nakonec slibuje sportovnější vzhled chystané novinky.

Výbava rozhodně nebude chudá. Nová i10 nabídne bezdrátové dobíjení telefonů, multimediální systém, Apple CarPlay, Android Auto, parkovací kameru a spoustu asistenčních systémů. Chybět nebude třeba rozpoznávání překážek, a to včetně chodců, hlídání únavy řidiče, asistent pro jízdu v pruzích nebo automatické přepínání dálkových světel. Oproti stávající i10 toto představuje výraznou změnu, ale třeba taková Fiesta se v době své premiéry chlubila hned patnácti asistenčními systémy.

Další informace o nové generaci Hyundai i10 máme očekávat v blízké budoucnosti. Pro úplnost, frankfurtský autosalon začíná ve čtvrtek 12. září.

Hyundai i10 nové generace dorazí už brzy s armádou asistenčních systémů a bohatou výbavou
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: