Hyundai daroval Česku 10 milionů na boj s koronavirem. Přidal i respirátory

Zdroj: Hyundai
  • Korejská automobilka darovala České republice 10 milionů korun a 20 tisíc respirátorů FFP2

  • Firma také zapůjčí zdravotníkům vozy, k dispozici budou nemocnicím i zdravotním centrům

  • Hyundai se tak přidal k dalším automobilkám, které pomáhají v boji proti koronaviru

Korejská automobilka Hyundai darovala České republice 10 milionů korun na boj proti nemoci COVID-19. Informovala o tom ve čtvrtek ve své tiskové zprávě. Kromě financí pro stát věnovala také 20 tisíc respirátorů typu FFP2 v hodnotě tři a čtvrt milionu korun. Ty dostane Moravskoslezský kraj a také město Frýdek-Místek.

„Pro Hyundai je společenská odpovědnost nedílnou součástí naší firemní kultury. Jsme si vědomi odpovědnosti vůči lidem, kraji i této zemi. V této nelehké situaci je pomoc zapotřebí víc než kdykoliv dříve, a proto jsme se rozhodli podpořit vládu České republiky i jednotlivce, kteří v tomto boji projevují obrovskou odvahu a zároveň napomoct k ochraně nejohroženější skupiny lidí,“ řekl Donghwan Yang, prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Propadlá technická je i v době karantény problém. Řidičák ne, ale jen někdy

Právě Yang předal oficiální dar české vládě. Tu zastoupil premiér Andrej Babiš a dvojitý ministr dopravy i obchodu a průmyslu Karel Havlíček. „Současná situace je bohužel nelehká pro všechny. Naši autorizovaní partneři značky fungují v omezeném provozu a pro zajištění mobility občanů a firem poskytujeme na našich dealerstvích především servisní služby,“ řekl Martin Saitz, šéf Hyundai Motor Czech.

Pomoc v podobě 20 tisíc respirátorů se dostane do distribuce během příštího týdne. Poputuje hlavně k lidem v první linii, tedy zdravotnickým zařízením, lékařům, stomatologům, lékárnám a složkám integrovaného záchranného systému. Dostanou ji i skupiny nejohroženějších lidí, tedy starší a chronicky nemocní. O pomoc nepřijdou ani domovy pro seniory ve Frýdku-Místku a jeho okolí.

Hyundai navíc zadarmo zapůjčí svá předváděcí auta. Dostanou je hlavně nemocnice a zdravotní centra v Česku. Automobilka se tak přidala k dalším, které bojují proti koronaviru podobnou cestu. Například Škoda před časem oznámila, že věnuje zdravotníkům 100 svých vozů. Psali jsme o tom zde:

Z automobilky největším výrobcem roušek. Proti koronaviru pomáhají BYD i Škoda

Hyundai daroval Česku 10 milionů na boj s koronavirem. Přidal i respirátory
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Pane ministře, zkuste mluvit moudřeji a ne jako mírně konviktivně narušený člověk a nešiřte takové nesmysly kolem roušek, když neumíte současně specifikovat, které roušky a jak a proč se vyčerpají. To tedy procházíme permanentně oblakem virů kolem nás? A to si myslíte, že nás ochrání roušky domácí? Protože jen typy FFP 3 a FFP jsou 100% účinné, ovšem délka jejich účinnosti není doložena, asi záleží na jiných okolnostech. Ztrácíte důvěru, mladíku.
    Kdo asi má tyto respirační membrány? Snad jen zdravotníci, ona jedna stojí dost peněz. A stejně nejsou k mání. Rozum do hrsti, to přeji celé vládě. A nám také.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: