Hybridní Peugeot Instinct může řídit sám a učí se rozpoznávat váš životní styl

  • Peugeot Instinct je autonomní plug-in hybrid

  • Jak autonomní systém funguje, to automobilka neukázala

  • Koncept naznačuje směr, kterým se chce Peugeot ubírat

Také francouzská automobilka Peugeot otevírá kapitolu autonomní jízdy novým konceptem Peugeot Instinct. Pod kapotou je blíže nespecifikovaný plug-in hybridní pohon o výkonu 221 kW (300 k). Peugeot ale nepopisuje systémy, které stojí za schopností auta řídit se samo. Spíše se tak jedná jen o vizi, jak by takový vůz mohl vypadat a fungovat.

Peugeot Instinct umožňuje přepínat mezi režimy Drive Boost a Drive Relax, pokud chce řidič auto ovládat sám, nebo mezi Autonomous Soft a Autonomous Sharp, když nechá řízení na autě. Nedovedeme si ale představit, čím by měl řidič auto řídit, když v jediném snímku interiéru nevidíme ani volant, ani pedály.

Doporučujeme: Peugeot 3008 na českém trhu. Z ošklivého MPV je atraktivní SUV

Zajímavým doplňkem je funkce „rozpoznávání životního stylu“, která čerpá data z mobilních aplikací ze zařízení, které si s palubním systémem auta spárujete. Peugeot tak bude vědět, že jste například byli sportovat, a odveze vás domů relaxačním tempem. Relaxační náladu má navodit i například poloha sedadla a osvětlení v interiéru. Nebo auto pozná, že máte naplánovanou schůzku, upozorní vás na dopravní komplikace a samo naplánuje trasu.

Snad jedinou drobností, která má reálnější šanci se brzy dostat do výroby v sériových Peugeotech, je nová dotyková obrazovka s úhlopříčkou 9,7″. Interiér jinak vychází z koncepce Peugeot i-Cockpit, kterou známe z aktuálních produktů francouzské automobilky. Nyní jen zbývá počkat na to, až Peugeot vyvine (nebo od někoho koupí) technologii umožňující plně autonomní jízdu.

Otevřít tiskovou zprávu

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: