Holdenu zazvonila hrana. Příští rok definitivně skončí

  • Značka Holden existuje 164 let, 89 let patří pod koncern GM

  • Holden v Austrálii auta nevyrábí už od roku 2017

  • O práci přijde na 800 zaměstnanců

Koncern General Motors se v roce 2021 definitivně rozloučí s australskou značkou Holden, kterou vlastní od roku 1931. Australská značka je dlouhodobě ve finanční ztrátě, kterou GM nedokázal vymazat. Automobily Holden se sice v Austrálii nevyrábějí už do roku 2017, kdy z výrobní linky sjel poslední Commodore V8, nicméně v okolních zemích Holden stále ještě vyráběl. Kromě výrobních závodů skončí také designérské studio a testovací centrum Lang Lang. O práci přijde na 800 zaměstnanců.

Holden Commodore se loučí ostrou verzí HSV GTSR W1. Má motor z Corvette ZR1

Rozhodnutí „zaříznout“ Holden bylo již nějakou dobu na spadnutí, ale General Motors stále doufal, že značku zachrání. I přes hubená léta držela v Austrálii zhruba 8% tržní podíl. Generální ředitelka Mary Barra se všemožně snaží GM ozdravit a přestavovat americké portfolio amerického giganta na pravostranné modely stálo příliš peněz. To však přináší další konsekvence. Například že z některých asijských trhů včetně Thajska zmizí také značka Chevrolet.

Holden bude i nadále podle platných zákonů poskytovat servis a záruční lhůty pro auta prodaná do roku 2021 a po ukončení prodeje dalších deset let distribuovat potřebné náhradní díly.

Americký koncern General Motors v posledních letech hledá svou tvář. Jeho restrukturalizace si vyžádala několik pro automobilové nadšence nepříjemných kroků jako ukončení značek SAAB či Hummer nebo prodej ztrátového Opelu do rukou francouzského koncernu PSA.

Holdenu zazvonila hrana. Příští rok definitivně skončí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: