Gymkhana podeváté: Ken Block znovu řádí

Podnikatel, závodník, showman a internetová celebrita Ken Block pustil do světa Gymkhana Nine, další díl videosérie zasvěcené divokým smykům, kaskadérským kouskům a strhující podívané.

Vedle samotného Blocka se v hlavní roli Gymkhana 9 představuje jeho silně upravený rallycrossový speciál Ford Focus RS RX s pohonem všech kol a výkonem okolo 600 koní. Natáčelo se v Buffalu ve státě New York. Blockův tým Hoonigan chtěl původně řádit v Sydney, ale tamní úřady dělaly obstrukce s vydáním potřebných povolení.

Gumování, burn-outy, driftování a podobné kousky jsou v Austrálii samy o sobě považované za přestupek (hooning). Veřejnost takové aktivity nerada vidí a policie je aktivně postihuje. Před časem se o tom přesvědčil třeba Kimi Raikkonen, který měl oplétačky kvůli docela nevinnému burnoutu s Mercedesem C 63. A nedávno se nekompromisní australský přístup v motoristickém světě skloňoval v souvislosti s novým Focusem RS. Úřadům vadil jeho „drift mode“ – speciální režim usnadňující jízdu smykem, který údajně nabádá právě k „hooningu“.

Na produkci Gymkhany 9 spolupracoval Blockův tým Hoonigan s herním titulem Forza Horizon 3. Při natáčení se použilo několik velkých filmových kamer a desítky přenosných minikamer GoPro.

Gymkhana podeváté: Ken Block znovu řádí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: