Genesis G70: Korejská konkurence pro BMW 3 nabídne šestiválec i samosvor

  • Prémiová značka automobilky Hyundai představila novou konkurenci pro BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C nebo Jaguar XE 

  • Genesis zdůrazňuje orientaci na řidiče 

  • Vrcholná verze zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,7 s

  • K dispozici bude také diesel o výkonu 149 kW (202 k)

Korejské značky Hyundai a Kia v poslední době produkují opravdu zajímavá auta. V této souvislosti si jistě vzpomenete na Kiu Stinger, teď ale přichází další podobný vůz. Jmenuje se Genesis G70 a na trhu zamíří proti soupeřům typu BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C nebo Jaguar XE.

Genesis je prémiová značka automobilky Hyundai. Aktuálně má ve své nabídce luxusní sedan G90, trochu menší sedan G80 u nás známý jako Hyundai Genesis a teď přichází třetí model. Opět se jedná o sedan, znovu s motorem uloženým podélně vpředu a s pohonem zadní nápravy.

Doporučujeme: I Hyundai chce mít vlastní Range Rover. Jmenuje se Genesis GV80

Je celkem zajímavé sledovat, jak moc Hyundai zdůrazňuje zaměření na řidiče. Dokazovat to má důkladné testování, které probíhalo samozřejmě také na Nürburgringu, nabídka motorů zahrnující provedení Sport i šestiválec, standardně dodávané adaptivní tlumiče nebo interiér orientovaný na řidiče. Ten svým uspořádáním připomíná právě BMW. Když je řeč o kabině, můžeme zmínit, že na výběr bude pět různých barevných variant.

Nejzajímavější jednotkou je zážehový přeplňovaný šestiválec o objemu 3,3 litru určený pro verzi G70 Sport. Ten nabízí 276 kW (370 k), respektive 510 Nm a spolupracuje s osmitupňovým automatem. Zrychlení z nuly na 100 km/h je minulostí za 4,7 s a nejvyšší rychlost činí 270 km/h. Slabší alternativou je přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 185 kW (252 k), respektive 188 kW (255 k) ve verzi Sport a na své si přijdou také zájemci o diesel. Ti mohou sáhnout po jednotce o objemu 2,2 l naladěné na 149 kW (202 k). Ano, máte pravdu, motory jsou shodné s Kiou Stinger.

Doporučujeme: Hyundai i30 N — Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna

Zajímavá je i další výbava zahrnující variabilní posilovač řízení, vektorování točivého momentu a hlavně mechanický samosvor. K dispozici bude rovněž kompletní balíček asistenčních systémů nebo třeba prvotřídní ozvučení.

Genesis G70 se začne prodávat v Americe, Rusku a na Blízkém východě příští rok. U nás zatím ještě Hyundai oficiálně značku Genesis vůbec neuvedl, takže si budeme muset ještě počkat. Do konce roku bychom se ale měli dočkat modernizované verze Hyundai Genesis, tedy modelu G80.

Genesis G70: Korejská konkurence pro BMW 3 nabídne šestiválec i samosvor
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: