Geely brzy představí nový vůz s technikou Volvo. Srdcem vozu nebude motor

  • Čínská automobilka Geely ve čtvrtek představí značku Lync & Co

  • Vozy nové značky budou používat techniku Volvo 

  • Srdcem chystaných automobilů ale nebude motor, nýbrž konektivita 

Už od okamžiku, kdy čínská automobilka Geely koupila Volvo, bylo jasné, že časem využije techniku zavedeného evropského výrobce také ve vlastních modelech. Ve čtvrtek 20. října bude představena nová čínská značka Lync & Co, která bude nabízet právě modely založené na technice Volvo.

Doporučujeme: Volvo V90 Cross Country předčasně odhaleno. Podívejte se na fotky a na video

Informací zatím k dispozici mnoho není, nicméně podle dřívějších zpráv půjde o menší platformu CMA, na které Volvo představilo v první polovině letošního roku dva koncepty a na které postaví všechny menší modely. Platforma CMA byla totiž vyvíjena dohromady s techniky společnosti Geely. Nakonec i první obrázek nového čínského automobilu naznačuje, že půjde o malé SUV – a malé SUV byl jedním z konceptů Volvo postavených na této platformě.

Společnost Lynk & Co hodlá ve velké míře vsadit na konektivitu, kterou vnímá v dnešní době jako velmi důležitou. Dokonce tak důležitou, že už nepovažuje za „srdce automobilu“ motor, nýbrž právě konektivitu.

Automobily společnosti Lynk & Co zamíří nejprve na čínský trh, ale to údajně nebude vše. V plánu je i Evropa. O tom svědčí třeba skutečnost, že čtvrteční představení proběhne v Berlíně.

lynkco_1 lynkco_2

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: