Gebrüder Weiss a Henkel na zemní plyn

Gebrüder Weiss pro zajištění zakázek jednoho ze svých zákazníků, společnosti Henkel, používá exkluzivně nákladní automobil poháněný zemním plynem. „Toto udržitelné přepravní řešení ušetří při každé z jízd 20 % emisí CO2 ve srovnání s vozidly Euro 6 na naftu,“ říká ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR Jan Kodada.

Logistická společnost Gebrüder Weiss a výrobce spotřebního zboží Henkel spolupracují na implementaci ekologického dopravního řešení. Přepravu zásilek mezi výrobními závody Henkelu ve Vídni a srbském Kruševacu bude nově zajišťovat výhradně nákladní automobil poháněný stlačeným zemním plynem (CNG). Na každé cestě tam a zpět na trase Vídeň – Kruševac urazí nákladní vůz na CNG přibližně 1600 km.

„Kamion bude na tomto pravidelném okruhu přepravovat detergenty a čisticí prostředky mezi Rakouskem a Srbskem a za celý rok najede více než 200 000 kilometrů. Ve spolupráci s Gebrüder Weiss nyní hledáme další trasy a destinace, pro jejichž zásobování by toto řešení bylo také vhodné,“ říká manažer společnosti Henkel Patrick Csar.

Partnerství mezi Gebrüder Weiss a Henkel trvá již více než 25 let. V současné době se Gebrüder Weiss stará o spojení a bezpečnou přepravu řady zásilek mezi různými výrobními závody společnosti Henkel v Evropě a Asii jak po souši, tak po moři. Od roku 2016 je společnost Gebrüder Weiss zodpovědná také za přepravu detergentů z továrny Henkel v maďarském Körösladány do více než dvou desítek zemí po celém světě, zejména do USA, Austrálie, Izraele, Saúdské Arábie a Koreje.

Nákladní automobil s pohonem na zemní plyn pro společnost Henkel je již třetím vozem Gebrüder Weiss tohoto druhu a představuje další krok v testování ekologických pohonných technologií v každodenní logistické práci. Další nákladní vozidla poháněná plynem jsou již v provozu ve Vídni a Memmingenu.

Od září 2018 probíhá také testovací provoz plně elektrifikovaného nákladního automobilu v městské oblasti Vídně.

„Předpokládáme, že podobná alternativní řešení začneme využívat i v dalších zeměpisných oblastech, kde Gebrüder Weiss poskytuje svoje služby. To se přirozeně týká i České republiky,“ dodává Jan Kodada.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: