Galerie: Tato šestikolka není z filmu Šílený Max, je to speciál od společnosti Southern Rust

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Americký šestikolový rat rod postavila společnost Southern Rust

  • Základem je vojenský nákladní vůz M35

  • Na rám byla usazena karoserie z Cadillacu DeVille

  • Šestiválcový  motor má pouze 136 koní, ale umí jezdit v podstatě na jakékoliv palivo 

Scéna takzvaných rat rodů obsahuje nepřeberné množství originálních kreací, které velmi často spojují techniku různých automobilů a které pro někoho mohou vypadat vyloženě strašidelně. Jeden takový strašidelný speciál se objevil před časem v Americe, když společnost Southern Rust dala dohromady armádní nákladní vůz a Cadillac DeVille. Výsledek vypadá, jako kdyby právě dorazil z filmu Šílený Max.

Doporučujeme: Galerie: Největší šílenosti z tuning show SEMA 2016

Jako základ zde posloužil rám, nápravy a vůbec veškerá technika amerického nákladního automobilu M35, vyráběného od roku 1950. Ten používal řadový přeplňovaný šestiválec o objemu 7,8 l disponující maximální výkonem 100 kW (136 k) a spalovat uměl různé druhy paliva od dieselu až po – v nouzových případech – benzin.

Stavba speciálu označeného jako Deuce DeVille Rat Rod je částečně zachycená na fotkách v přiložené galerii a vypadá celkem jednoduše. Prostě sundáte kabinu a korbu nákladního vozu a na rám přiděláte karoserii Cadillacu DeVille. Finální stroj zajisté nebude tím nejrychlejším, co jste kdy viděli, ale o nedostatek pozornosti se jeho řidič jistě bát nemusí.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: