Galerie: Nejlevnější nová auta s full-LED světly. Stačí vám na ně už 300 000 Kč

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Full-LED světlomety se poprvé objevily v roce 2006 na Lexusu LS 600h

  • Dnes je můžete mít na dostupném autě za necelých tři sta tisíc

  • Řada výrobců dnes nabízí full-LED světla i na běžné modely

Technické a technologické inovace se zpravidla představují na luxusních modelech věhlasných značek a do masové produkce se dostávají až se zpožděním. Výjimkou nejsou ani přední světlomety, které nepoužívají žárovku nebo výbojku, ale světelnou diodu. Jako první je měl Lexus LS 600h, tedy luxusní sedan nejvyšší třídy, v roce 2006. Mercedes je poprvé prodával v roce 2011 na modelu CLS.

Doporučujeme: Od Benzu přes Škodu po Prius — Zajímavé prvotiny v automobilových motorech

S diodami se ve světlech pro denní svícení setkáváme běžně, ale kompletní diodová přední světla jsou stále spíše vzácností. Přesto je na trhu už mnoho aut, ve kterých full-LED světlomety mít můžete. A překvapivě není potřeba na ně šetřit miliony. Dokonce i v segmentu nejmenších a relativně levných aut masových značek můžete lze tento prvek výbavy najít.

Doporučujeme: Proč auta používají dvě hlavní světla? A proč se nechytlo ani řešení z Tatry 603?

Šetřiví kupující se nicméně podobným prvkům výbavy vyhýbají, zejména kvůli vyšším cenám (ve skutečnosti nejsou příplatky nijak brutální) a hlavně kvůli obavě z vysokých nákladů případné opravy při poruše nebo bouračce. Na druhou stranu LED světla jsou spolehlivější než klasické žárovky nebo xenony.

Galerie: Nejlevnější nová auta s full-LED světly. Stačí vám na ně už 300 000 Kč
Ohodnoťte tento článek!
2 (39.46%) 37 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. problem bude v tom ze neni LED jako LED… neceka snad nikdo, ze na aute za 300 klacku bude to same jako na modelu za 800 klacku.

  2. Prvy skutocne full-LED svetlomet bol v roku 2008 na Audi R8 V10 ako priplatkova vybava namiesto bixenonov. Lexus mal LED len tlmene svetla, ziadna ina funkcia nebola s LED…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: