Galerie na středu: Komu bude Tesla Model 3 brát zákazníky? Přímá konkurence neexistuje

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Tesla Model 3 zatím nemá žádného přímého konkurenta 

  • Čistě elektrická aktuálně dostupná auta jsou menší a o dost pomalejší 

  • Totéž platí o hybridních alternativách 

  • Za milion si můžete koupit třeba i BMW 3 nebo Mercedes-Benz třídy C

Tesla Model 3 způsobila velký poprask už minulý rok, kdy Elon Musk představoval ještě velmi nehotové auto. V současnosti se rozbíhá sériová výroba a zákazníci se jen hrnou. Proč? Podívali jsme se, jaké modely by bylo možné považovat za soupeře Tesly Model 3. A ukázalo se, že přímá konkurence prakticky neexistuje. Alespoň podle tabulek vypadá americká novinka opravdu lákavě.

Doporučujeme: Model 3 je definitivně realitou. První masová Tesla ujede až 498 km, čtyřkolka přijde příští rok

Tesla zatím vyrábí výkonnější verzi s prodlouženým dojezdem. To znamená téměř 500 km na jedno nabití, zrychlení z nuly na amerických 96 km/h za 5,1 s a nejvyšší rychlost 225 km/h. Z elektromobilů aktuálně dostupných na českém trhu nenabízí srovnatelné vlastnosti žádný. Všechny bez výjimky jsou výrazně pomalejší, slibují podstatně nižší dojezd, ale přitom se jejich cena také pohybuje kolem milionu. Viz třeba Hyundai Ioniq Electric, za který dáte v lepší výbavě bez stokoruny přesně milion a který na jedno nabití ujede zhruba polovinu toho, co Tesla.

Situace se moc nezlepší ani u hybridů. Necelý milion stojí například Toyota Pirus Plug-in Hybrid. Ta je sice podobně velká a podobně futuristická, ale podstatně pomalejší. Celkem vyrovnanou konkurencí jsou modely BMW 330e a Mercedes-Benz C 350 e, jenže za ty si připlatíte 200, respektive 300 tisíc.

Doporučujeme: BMW 330e vs. Lexus IS 300h — Když hybridy sportují

A pak tu máme ještě klasická auta s klasickými spalovacími motory. Za milion korun si můžete docela vybírat. K dispozici je třeba solidně vybavený Superb s motorem 2.0 TDI (140 kW), nebo levnější varianty prémiových sedanů typu Audi A4 nebo BMW 3. Žádný z těchto automobilů vám ovšem nedá takovou dynamiku, jakou slibuje Tesla Model 3.

Kompletní přehled teoretických a spíše nepřímých konkurentů najdete v galerii.

Galerie na středu: Komu bude Tesla Model 3 brát zákazníky? Přímá konkurence neexistuje
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: