Galerie: Lancia se stahuje z trhu. Připomeňte si její historii a slavné modely

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Lancia už oficiálně působí jen na italském trhu

  • Na ostatních trzích už ani nenabízí poprodejní péči o zákazníka

  • Kdysi slavná značka skomírá s naprosto žalostným portfoliem

  • Jediným současným produktem je překapotovaný Fiat 500

Legendární italská automobilka Lancia založená už v roce 1906 nyní skomírá. Vlastně ani nevíme, jak její situaci popsat, ale vypadá to na jakousi klinickou smrt. Automobilka již nevyváží své produkty ani mimo domácí Itálii a také již uzavřela veškeré obchodní aktivity mimo svůj domovský kraj. Oficiální stránky Lancia pouze děkují za zájem a odkazují návštěvníky na poprodejní servis k partnerům Fiatu.

Doporučujeme: Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár

Posledním produktem kdysi slavné značky je zastaralá Lancia Ypsilon, tedy v podstatě překapotovaný Fiat 500 s jiným logem. Protože se zdá, že z toho beznadějného stavu zřejmě není východisko, pojďme si aspoň Lancii připomenout v malé galerii těch nejslavnějších modelů.

Galerie: Lancia se stahuje z trhu. Připomeňte si její historii a slavné modely
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (52.75%) 80 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. O článku bych řekl “nic moc”. To nejsou ani povrchní znalosti o této značce. Například konstatování, že od doby první Delty už šlo jen o přeznačené Fiaty… Mohl by mi autor ukázal fiaťáckou předlohu Kappy? Nebo Thesise? Ne, nemohl. Smutné na osudu Lancie je to, že ačkoli se ji Sergio M. rozhodl pohřbít a ponechal jen Y, zatímco do Alfy pumpuje milióny a milióny EUR, tak výsledkem je to, že za celý loňský rok se v Evropě (vlastně jen v Itálii) prodalo víc Lancií Y (66941 ks) než všech Alf dohromady (66155 ks). Tomu se říká efektivita…

  2. Delta Integrale HF, Stratos, 037. Největší legendy od Lancie , které nikdy neupadnou v zapomnění. Mají své místo v automobilovém nebi.

  3. Zdravim fanoušky Lancie popřípadě Alf i Fiatu.Jsem velký fanda a důkaz je moje Lancie Delta ORO 1.6 JTD.Vim,neni to ta legenda,ale i tak jsem nadšený .Je to originál ve všech směrech.Samo,že základ je Fiat Bravo.Ale, větší rozvor dělá vůz jiný než Bravo.Extravagantní vzhled s led světlomety dělá Deltu originální a vedle Fabii,Octavií,Dacii,Hyund.atd.Působí osvěžujícím dojmem.Není pro každého,vlastně skoro pro nikoho.Česká konzervativní povaha přát jiným než takzv.českým autům nebude.Mě to nevadí.Já v tom mám jasno.Vlastnil jsem již řadu kousků např.Lybru,Cromu 1,2. Alfu146,Tipo,Uno.Najel jsem 10tis.km i v zahraničí a bez problémů.Autům dopřeji servis a nemám problém.Lancii přeji lepší zítřky , historie této značky je famózní.Věřím ,že se zvedne.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: