Galerie: Dakarská Tatra 815 z roku 1986 se vrátila do Kopřivnice

Legendární Tatra 815, která poprvé startovala v prestižní rally Paříž-Dakar v roce 1986 s Karlem Lopraisem za volantem, se vrátila do Kopřivnice. Vozidlo měl v držení francouzský sběratel a zajímavé je, že s původní závodní Tatrou 815, která náročnou soutěž během svého prvního startu v roce 1986 nedokončila, vlastně pořád jezdil.

Tatra 815 6×6 VE „Ostrý-II“, jak zní celý oficiální název závodního speciálu, byla tři desítky let používána v západní části Afriky jako expediční vozidlo především pro výpravy turistů a klientů agentury patřící majiteli této Tatry. Podle majitele ho za celou dobu nikdy auto nezklamalo a nemělo vážnou technickou poruchu. Dokonce ji do Kopřivnice přivezl po vlastní ose.

Doporučujeme: 10 pozoruhodných Tatrovek, o kterých jste možná nikdy neslyšeli

Specialisté z Tatry potvrdili originální původ vozu a skutečnost, že naprostá většina dílů na voze je ještě původní. Například celý pohonný agregát včetně periferií je originální. Společnost Tatra se pak se současným majitelem dohodla na výměně. Za závodní speciál mu daruje nový model Tatra Phoenix 8×8 Euro 6.

Závodní speciál zamíří do rozšiřujícího se muzea značky Tatra a je jedním z mnoha, které ještě čekají na objevení. Společnost totiž nyní pátrá po dalších legendárních vozech Tatra, které by si své místo v muzeu zasloužily.

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

 

Galerie: Dakarská Tatra 815 z roku 1986 se vrátila do Kopřivnice
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76.67%) 12 hlas/ů

1 komentář

  1. Pekný kus inventáru, pekný kus historie a umu. Dúfam že k novej Tatre obdržal nový majiteľ kopec náhradných dielov, hlavne snímačov a hlavne počítač na diagnostiku. Časy kedy stačilo iba jednoduché iba bežné náradie aby sa človek vrátil z expedície sú už definitívne preč. Toť kúsok nostalgie. Dúfam že ju páni v Koprivnici vystavia na obdiv.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: