Frankfurt 2017: Nové Porsche Cayenne Turbo ohromí dynamikou a jízdními vlastnostmi

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Vrcholnou verzi nové generace modelu Cayenne si Porsche schovalo až pro Frankfurt 

  • Čtyřlitrový osmiválec produkuje 550 koní a 770 Nm

  • Zrychlení z nuly na 100 km/h je minulostí za 3,9 s

  • I tento model dostal řízení zadní náprav 

  • Objednávky Porsche přijímá už teď 

Novou generaci modelu Cayenne představilo Porsche už dříve, jenže to prezentovalo základní varianty Cayenne a Cayenne S. Přirozeně ale nebude ani tentokrát chybět vrcholné Turbo, které se ve světové premiéře ukázalo až ve Frankfurtu. Základní informace slibují opravdu zajímavé dovednosti.

Porsche mluví o Cayenne Turbo jako o 911 v provedení SUV. Zní to trochu divně, ale své opodstatnění to má. Například nový dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec disponuje parametry 404 kW (550 k) a 770 Nm, takže je oproti staré generaci silnější o 22 kW (30 k) a nabízí o 20 Nm více. V kombinaci s paketem Sport Chrono proběhne zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,9 s, nejvyšší rychlost činí 286 km/h.

Doporučujeme: Frankfurt 2017 — Discovery SVX je off-roadový speciál s pětilitrovou V8 a výkonem 525 koní

Očekávat můžeme také dost zajímavé chování v zatáčkách. Cayenne Turbo dostal na zadní nápravu větší pneumatiky o rozměru 315/35 (ty vpředu mají rozměr 285/40), zájemci si budou moci připlatit za řízení zadní nápravy a dokonce i za aktivní stabilizátory, které jsou u této generace elektrické a tudíž nabídnou rychlejší odezvu. Standardem pro Cayenne Turbo jsou brzdy PSCB (disky s karbid wolframovou vrstvou pro vyšší tření), připlatit si samozřejmě můžete za karbon-keramické brzdy PCCB.

Pokud se vám nový Cayenne Turbo líbí, můžete si ho už objednat. Základní cena je 138 850 eur (3,6 milionu korun). K prvním zákazníkům vůz dorazí koncem roku.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: