Frankfurt 2017: Hyundai ukazuje kromě dalších i30 a SUV Kona také nový motor

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Hyundai je další automobilkou, která neměla ve Frankfurtu čím překvapit, protože vše ukázala už dříve 

  • Tím hlavním jsou modely i30 Fastback, i30 N a malý crossover Kona 

  • Kromě aut představil Hyundai také novou techniku 

Hyundai je další automobilkou, která v podstatě neměla ve Frankfurtu čím překvapit, protože všechny své novinky ukázala už dříve. Oficiálně ale má na svém stánku tři světové výstavní premiéry, a sice modely i30 Fastback, i30 N a Kona.

Nové verze modelu i30 jsme si podrobně představili před pár týdny, protože české zastoupení využilo faktu, že se vůz vyrábí v Nošovicích, takže dopřálo českým novinářům jako vůbec prvním na světě prohlídku všech verzí nové i30 (hatchback, kombi, liftback a N) na jednom místě. Kona si odbyla svou oficiální premiéru už v červnu. Veškeré podrobnosti najdete v dříve vydaném článku:

Hyundai Kona má po premiéře. Těšte se na nevšední design a nálož asistenčních systémů

Zajímavou novinkou je ovšem Hyundai i30 TCR. Také tento závodní speciál byl představen dříve, autosalon ve Frankfurtu je ale pro širší veřejnost první příležitostí, kde si může vůz prohlédnout.

Kromě aut samotných prezentuje Hyundai na svém stánku ještě dvě technické novinky. Jedná se o motor a převodovku řady Smart Stream. Bohužel ale kromě skutečnosti, že jde o přeplňovanou šestnáctistovku vybavenou systémem variabilního časování ventilů, tisková zpráva nic podrobnějšího neříká. V případě nového automatu se máme těšit na dvouspojkovou konstrukci se spojkami v olejové lázni a osm rychlostí.

Frankfurtskou tiskovou konferenci s představením všech korejských novinek si můžete prohlédnout na videu níže:

Frankfurt 2017: Hyundai ukazuje kromě dalších i30 a SUV Kona také nový motor
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: