Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie

  • Francie už dříve oznámila, že od roku 2040 se na jejím trhu nebudou prodávat žádná auta se spalovacím motorem 

  • S podobnými plány teď přichází také Velká Británie 

  • Důvodem je snaha o zlepšení životního prostředí 

Nastává éra elektrických automobilů? Podle některých ano. Není to tak dlouho, co francouzský ministr životního prostředí oznámil záměr ukončit prodej všech vozů se spalovacím motorem. Stát by se tak mělo v roce 2040. Stejné opatření chce zavést také Velká Británie. Zákaz prodeje automobilů se spalovacím motorem zařadila do své vládní strategie pro zlepšení ovzduší.

Doporučujeme: Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu

Kompletní dokument týkající se nové britské vládní strategie pro zlepšení ovzduší bude zveřejněn dnes. Britský The Guardian už ale měl možnost prostudovat stručný přehled toho, co strategie obsahuje. Podle jeho informací se zákaz prodeje spalovacích motorů bude týkat všech nových osobních a užitkových automobilů, a to včetně hybridů. Stejně jako ve Francii se zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem stane realitou v roce 2040. Důvodem jsou obavy ze zhoršujícího se životního prostředí a negativního vlivu této skutečnosti na lidské zdraví.

Velká Británie ovšem chystá také mnohem aktuálnější a hlavně reálnější opatření, která v praxi sníží produkci emisí běžné osobní dopravy. Měnit se bude například uspořádání silnic a kruhových objezdů, semafory budou přeprogramovány, očekává se také zavedení šrotovného a modernizace veřejné dopravy.

Doporučujeme: Norsko „zakáže“ auta se spalovacími motory. Jak? Jejich extrémním zdaněním

Kromě Francie a Velké Británie chtějí vytlačit běžné automobily ze svých silnic i další státy. V jejich případě se sice přímo nemluví o zákazu, ale zavedení extrémních daní má v praxi de facto stejný efekt. Auta se spalovacím motorem se přestanou prodávat. V tomto kontextu můžeme zmínit holandské výpočty ekologických daní, o kterých jsme psali dříve, a podobně je na tom také Norsko.

Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. To se nestane, jsou to jen plané a v dněšní době, velmi moderní výroky pro náklonost jisté skupiny lidí. Státy by přišly i jeden ze stěžejních příjmů státu z daně na pohonné hmoty a to si těžko někdo odpustí několik set miliard do kasičky, plus zisk z průmyslu držící ekonomiku. Dokud nebude plnohodnotná náhrada za fosilní paliva je hloupost o tomhle vůbec jen přemýšlet.

  2. je to jen hloupost (rádoby chytrost) páprdů Evropy. elektromobily zatím zdaleka nejsou ekologičtější než ropňáky, kde vidíte recyklační továrny tolika autobaterií, jde jen o snahu přesvědčit blbé “prašulíny” aby trochu víc kupovali elektomobily…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: