Fotogalerie: Jak by se vám líbilo, kdyby moderní nástupce Lady Niva vypadal právě takto?

  • Lada Niva (tedy dnes už Lada 4×4) je auto s bohatou tradicí, které na svého skutečného nástupce stále čeká 

  • Možnou podobu minulý rok naznačil oficiální koncept 4×4 Vision 

  • Už dříve se ale objevil zřejmě ještě atraktivnější neoficiální návrh. Jmenuje se Lada Niva 4×4 California 

Lada Niva, která si aktuálně říká Lada 4×4, je navzdory postupné modernizaci už hodně letitým modelem. Přestože se pořád najde nemalé množství příznivců, kteří na klasickou Nivu nedají dopustit, o nějakém nástupci se mluví celkem dlouho. Aktuálně se objevil poměrně zajímavý návrh ukazující, jak by taková moderní interpretace malého ruského off-roadu mohla vypadat.

Tedy přesněji řečeno návrh, o který se postaral jistý Den Dizil, byl zveřejněn už minulý rok, přičemž designér samotný na něm začal pracovat ještě o dva roky dříve. Aktuálně na tuto vizualizaci upozornili kolegové z Carscoops. Návrh pracuje s některými typickými prvky původní Nivy, jako jsou otvory v zadních sloupcích, naznačená kulatá hlavní světla a blinkry umístěné nad nimi. Za pozornost stojí také fakt, že tahle Niva budoucnosti je velmi kompaktní a tváří se jako třídveřový vůz, přestože karoserie je fakticky pětidveřová.

Lada Niva Extreme Cross: Krátké svezení s ruským monster truckem

Jak moc se Niva 4×4 California (alespoň ve virtuální podobě) povedla, to můžete posoudit v přiložené galerii. Fakt je ale ten, že už i Lada samotná před časem představila vlastní studii naznačující podobu možného nástupce modelu 4×4. Koncept 4×4 Vision je ale ve srovnání s neoficiálním návrhem designově ještě odvážnější.

Uvidíme, jak to s nástupcem Nivy nakonec dopadne. Každopádně kdyby vypadal spíše jako neoficiální Niva 4×4 California, nám by to rozhodně nevadilo.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: