Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním vozem na světě

  • Podle údajů IHS Markit o celosvětových registracích automobilů se Ford Mustang stal s více než 150 000 kusy v roce 2016 nejprodávanějším sportovním vozem planety
  • Za šestiprocentním meziročním nárůstem stojí mimo jiné zájem evropských a čínských zákazníků
  • Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním vozem na mnoha evropských trzích;
    v České republice mu v segmentu patří druhé místo

Ve Spojených státech je Ford Mustang nejprodávanějším sportovním vozem již padesát let. Díky rostoucí popularitě v Evropě i v dalších částech světa se ale tento legendární „pony car“ nyní stal nejžádanějším vozem svého druhu také v celosvětovém měřítku. Vyplývá to z údajů IHS Markit o registracích nových automobilů.

Podle IHS Markit se v roce 2016 prodalo po celém světě více než 150 000 Mustangů, z toho bezmála 45 000 mimo domácí Spojené státy. Za první kompletní rok na evropském trhu si zde Mustang připsal celkem 15 335 registrací.* Zároveň se stal nejprodávanějším sportovním vozem v mnoha evropských zemích od Francie přes Švédsko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Finsko a Řecko.

„Mustang dominuje registracím sportovních aut na trzích po celé Evropě od polárního kruhu až po Středozemí,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby.

Za vzestupem a celosvětovým prvenstvím Mustangu stojí velké nárůsty prodejních čísel na trzích jako Německo nebo Čína, ale také postupné uvádění modelu na menší trhy typu Nové Kaledonie, Gibraltaru či Bonaire.

Mustang je s více než 8,4 miliony označeními „to se mi líbí“ nejoblíbenějším autem na Facebooku a dnes už je k dostání ve 140 zemích na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. V Evropě je nabízen s motory 2.3 EcoBoost 233 kW a 5.0 V8 310 kW. Ford nedávno představil dvě nové speciální edice Mustangu s exkluzivními detaily a rozšířenou výbavou.

Ford Mustang Black Shadow Edition se dodává s motorem 5.0 V8 o výkonu 309 kW (421 k) v kombinaci se šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovkou. Na výběr jsou čtyři odstíny laku: bílá Platinum, žlutá Triple, červená Race a modrá Grabber. Poznávacími znaky Fordu Mustang Black Shadow Edition jsou černý emblém cválajícího koně na masce chladiče, speciální 19palcová kola s rozdvojenými paprsky, černé pruhy na vyvýšené části kapoty motoru i na bocích a černé emblémy 5.0 na předních blatnících.

Nový Ford Mustang Blue Edition je k dispozici s motorem 5.0 V8 o výkonu 309 kW (421 k) nebo s úsporným agregátem 2.3 EcoBoost 233 kW (317 k) ve spojení se šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou. Má atraktivní lak karoserie v odstínu modrá Grabber, černé pruhy na střeše i kapotě a 19palcová mnohopaprsková kola černé barvy.

*Ford of Europe obvykle zveřejňuje výsledky z 20 tradičních evropských trhů, na nichž je zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Jsou to Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním vozem na světě
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: