Ford Mustang dostal výroční edici a čtyřválec s režimem „hodného souseda“. Ten u nás ale nekoupíte

  • Ford Mustang slaví 55. výročí, což připomíná nová edice Mustang 55

  • Ta nabízí upravený design a lepší materiály v interiéru, standardem je pětilitrový osmiválec 

  • Ford zároveň oznámil rozšíření výbavy čtyřválce o aktivní výfuk s režimem „hodného souseda“ pro tichou jízdu 

  • Na českém trhu se už Mustang prodává pouze s osmiválcem

Automobilka Ford připomíná 55. výročí svého legendárního modelu Mustang. Pro tuhle příležitost si připravila speciální edici pojmenovanou jednoduše Mustang 55. Kromě nové edice přichází také změna výbavy u čtyřválcového provedení, které nově nabídne aktivní výfuk. To ale české zákazníky zajímat nemusí. Zájem o čtyřválec 2.3 EcoBoost byl na našem trhu slabý, proto ho značka z nabídky vyřadila.

Ford Mustang 55 vychází z osmiválcové varianty GT. K dispozici je jak provedení fastback, tak kabriolet. Žádné dramatické novinky nečekejte. Nová edice přidá černé pruhy (pro černý odstín karoserie jsou šedé) na kapotu a spodní část dveří. Černě lakovaná je také maska chladiče, stejně jako kola. Fastback má rovněž černou střechu. Zájemci mohou tyto doplňky kombinovat i s novými barvami karoserie: Iconic Silver, Lucid Red, Twister Orange a Grabber Lime. V rámci výbavy na přání lze výroční Mustang opatřit také černým zadním spoilerem.

Videodojmy: Ford Mustang Bullitt

Ani interiér se nijak výrazně nezměnil. Edice Mustang 55 přidá dekory imitující karbon nebo čalounění sedadel Alcantarou, kterou najdeme také na dveřích. Řadicí páka dostala speciální provedení, v případě desetistupňového automatu je speciálně upravený jeho volič. Mimochodem, pokud byste raději místo edice Mustang 55 jinou specialitu, a sice provedení Bullitt, máme dobrou zprávu. Jeho výroba bude i nadále pokračovat.

Kromě osmiválcového Mustangu 55 představil Ford také upravenou čtyřválcovou variantu. Ta přichází se šedými zpětnými zrcátky, šedou maskou chladiče a se znakem, který se poprvé objevil na modelech Mustang v roce 1965. Standardní výbavu Mustangu 2.3 EcoBoost rozšiřuje výfuk s aktivními klapkami. V nabídce režimů výfuku najdete i tichý mód „hodného souseda“, který už známe z osmiválcových Mustangů.

Ford současně připomíná, že aktuální Mustang je dlouhodobě nejprodávanější sportovní automobil na světě. V Evropě bylo letos zatím prodáno 5500 exemplářů. Celkem už šestá generace překročila půl milionu kusů.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: