Ford investuje ve Valencii dalších 750 milionů eur, bude zde vyrábět novou generaci modelu Kuga

  • V souvislosti s výrobou nové generace SUV Kuga bude Ford investovat ve španělské Valencii více než 750 milionů eur

  • Významný vklad je potvrzením skutečnosti, že Ford nadále považuje Španělsko za jednu ze svých důležitých výrobních základen v Evropě

  • Novou investici Fordu podporuje španělská národní vláda i regionální vláda Valencie

  • Na model Kuga v současnosti připadá téměř 50 procent celkové produkce valencijské továrny; meziročně se odbyt tohoto modelu zvýšil o 22 procent, na 126 900 vozů

  • Od roku 2011 proinvestoval Ford ve Valencii přibližně tři miliardy eur

V souvislosti s výrobou nové generace modelu Kuga investuje Ford do modernizace svého výrobního závodu ve španělské Valencii více než 750 milionů eur (v přepočtu přibližně 19 mld. Kč).

Inovovaná výroba navýší celkový objem prostředků, které Ford ve Valencii proinvestoval od roku 2011, na přibližně tři miliardy eur (77 mld. Kč).

„Tato významná investice více než 750 milionů eur opětovně potvrzuje nejsrozumitelnějším možným způsobem, že nadále považujeme Španělsko a oblast Valencie za jedny z našich nejdůležitějších výrobních základen v Evropě,“ řekl Steven Armstrong, prezident a generální ředitel Fordu pro Evropu, Střední východ a Afriku.

„Rád bych také poděkoval národní vládě v Madridu a regionální vládě Valencie za jejich trvající podporu i za to, že nadále pracují na tom, aby udržely ve Valencii příznivé klima pro podnikatelské investice.“

Továrna Fordu ve Valencii a všechny přilehlé provozy zaměstnávají dohromady více než 8 000 lidí. Nová investice přispěje k udržení zaměstnanosti.

Přibližně 25 procent všech nových osobních vozů prodávaných v současnosti v Evropě spadá do kategorie SUV. Kuga tvoří bezmála 50 procent celkového výrobního objemu valencijské továrny. Od začátku roku prodal Ford v Evropě již 126 900 kusů modelu Kuga, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje navýšení o 22 procent. Po Fiestě a Focusu je Kuga třetím nejprodávanějším modelem značky Ford v Evropě.

Ford ve Valencii

Ford vyrábí auta ve Valencii od roku 1976. Za tu dobu zde vzniklo více než 12 milionů vozů a 16 milionů motorů, což řadí Ford mezi nejvýznamnější automobilové exportéry ve Španělsku.

Vedle SUV Kuga se ve Valencii vyrábí také lehký užitkový model Transit Connect
a velkoprostorový Tourneo Connect, stejně jako všechny varianty modelů Mondeo, S-MAX
a Galaxy.

Co do počtu vyrobených aut i počtu modelů ve výrobním programu je Valencie největší továrnou Fordu v Evropě. Přibližně 90 procent produkce závodu se vyváží do více než 75 zemí celého světa včetně Spojených států amerických.

Ford investuje ve Valencii dalších 750 milionů eur, bude zde vyrábět novou generaci modelu Kuga
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. Valencie a TÜV 2017
    Dle článku Ford vyrábí ve Valencii: Mondeo, S-MAX a Galaxy. Na žebříčku spolehlivosti TÜV za 2017 se v celkovém počtu 133 hodnocených aut uvedené modely umístily na těchto pozicích: Galaxy 117., S-Max 122. a Mondeo 124.. Neboli S-Max a Mondeo skončily v poslední desetině!
    A to Ford historicky patříval mezi spolehlivé vozy.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: