Ford GT Heritage Edition opět připomíná 50. výročí vítězství Fordu v Le Mans

  • Ford představil další edici modelu GT odkazující do minulosti 

  • Opět je připomínáno vítězství v Le Mans ze šedesátých let 

  • Aktuální specialita nosí „válečné“ barvy společnosti Gulf 

  • GT Heritage Edition bude k dispozici nadcházející dva roky 

Pebble Beach se stalo dějištěm mnoha zajímavých premiér. Americká automobilka Ford opět sáhla do své historie a stvořila novou edici supersportu GT. Znovu je připomínáno vítězství v Le Mans, tentokrát za pomoci „válečných“ barev společnosti Gulf.

Doporučujeme: Retro na neděli — Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari

Ford to má v tomto směru aktuálně celkem jednoduché. Model GT40 vyhrál Le Mans v letech 1966 až 1969, takže automobilka může připomínat padesáté výročí těchto vítězství opakovaně. U novodobého GT to udělala edicí ’66 Heritage (z roku 2016), respektive provedením ’67 Heritage z minulého roku. Teď do série přichází další podobný počin, ovšem odkazující na rok 1968.

Aktuální Ford GT Heritage Edition dostal kromě barev společnosti Gulf, které mu mimochodem náramně sluší, také drobnosti v podobě odhalené struktury uhlíkových vláken. Viditelný karbon najdeme například na předních sloupcích nebo na prazích. Případní zájemci si mohou připlatit také za startovní číslo 9, opět umístěné na odhaleném karbonu. Právě devítku mělo vítězné GT z roku 1968. Součástí edice jsou rovněž oranžové brzdiče, stříbrné kryty zpětných zrcátek nebo dvacetipalcová kovaná kola.

Doporučujeme: Ford GT Competition Series je odlehčený speciál, který nemá ani rádio

Do interiéru se v rámci Heritage edition nastěhovala sedadla s novým čalouněním připomínajícím původní GT. Nechybí bohaté čalounění Alcantarou, kontrastní nit (samozřejmě modrá i oranžová) a velké množství karbonu.

Ford bude nabízet GT Heritage Edition jak pro modelový rok 2019, tak pro modelový rok 2020. Nadcházející varianta se bude lišit pouze tím, že za příplatek dostane místo devítky šestku, se kterou jezdilo GT v Le Mans v roce 1969.

Ford GT Heritage Edition opět připomíná 50. výročí vítězství Fordu v Le Mans
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: