Ford GT Competition Series je odlehčený speciál, který nemá ani rádio

  • Ford představil model GT v odlehčeném provedení Competition Series 

  • Kvůli úspoře hmotnosti se musíte rozloučit s klimatizací nebo rádiem 

  • Standardem jsou karbonová kola a bezpečnostní klec

Ford GT disponující výkonem 482 kW (655 k) rozhodně není auto, které by bylo málo sportovní. Pokud by vám ale standardní provedení přesto nepřipadalo dostatečně ostré, objevila se nová možnost, jak tento „problém“ vyřešit. Ford totiž představil novou variantu, pojmenovanou Competition Series.

Doporučujeme: Ford konečně zveřejnil technické údaje supersportu GT. Zvládne 347 km/h

Inženýři se zaměřili zejména na maximální možné odlehčení vozu. Kryt motoru je proto vyroben z akrylátu a „Gorilla Glass“ je tenčí a lehčí. Speciálně na tyto dvě změny Ford ve své tiskové zprávě upozorňuje, protože jde o odlehčení v horní části vozu, což by mělo v konečném důsledku snížit těžiště.

Standardem modelu Competition Series jsou také karbonová kola a titanový výfuk. Kvůli nižší hmotnosti se z auta odstěhovaly zbytečnosti typu rádia, reproduktorů nebo klimatizace. Rozloučit se dokonce musíte i s držáky nápojů. Naopak v interiéru najdete bezpečnostní klec.

Doporučujeme: Ford GT po mistru světa F1 Jensonu Buttonovi je na prodej. Cena? Asi 10 milionů

Ford GT Competition Series bude možné kombinovat s jedním ze šesti odstínů barvy karoserie (černá, bílá, stříbrná, šedá, modrá a žlutá), který bude vždy doplněn o karbonové kryty zpětných zrcátek, karbonové přední sloupky a odhalený karbon najdeme také třeba na spodní části předního nárazníku nebo na prazích.

První zájemci si budou moci nový Ford GT Competition Series prohlédnout o nadcházejícím víkendu na akci Daytona 500.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: