Ford F-22 Raptor: Chcete F-150 Raptor křížený se stíhačkou Lockheed Martin?

  • Ford každoročně připravuje nějaký speciál pro show EAA AirVenture

  • Letos to je upravený Ford F-150 Raptor

  • Inspiraci si tento speciál bral u stíhačky Lockheed Martin F-22 Raptor

  • Vůz existuje v jediném kusu a půjde do dražby

Ford už tradičně připravuje každým rokem nějaký speciál pro americkou leteckou show EAA AirVenture. V této souvislosti si možná vzpomenete na loňský Ford Mustang Ole Yeller, vycházející ze Shelby GT350, nebo na Mustang Apollo Edition z roku 2015. Letos ovšem připravila americká automobilka něco trochu jiného. Na nadcházejícím ročníku EAA AirVenture se bude dražit vylepšený Ford F-150 Raptor.

Doporučujeme: Považujete Ford F-150 Raptor za přerostlé SUV? Tak si kupte F-250 MegaRaptor

Aktuální Raptor, ačkoliv už nemá atmosférický osmiválec, je zajímavý pick-up, připravený na vskutku expresní létání terénem. Auto, které půjde do dražby, je ovšem ještě zajímavější, protože si bere inspiraci ze stíhačky Lockheed Martin F-22 Raptor. Výsledek se jmenuje Ford F-22 Raptor. Na pohled mají sice oba stroje společnou jen šedou barvu, ale to nevadí. Upravený Ford dostal navíc ještě karbonové díly karoserie, světelnou rampu na střechu a obrovské terénní pneumatiky.

Ford slibuje také vylepšený interiér, ten si ale na dosud zveřejněných fotkách prohlédnout nemůžeme. Kromě jiného by zde měl být perfektně hrající audiosystém. Důležitější je zmínka o vylepšeném podvozku a výkonnějších brzdách. Má to svůj důvod. Hlavní úpravou týkající se tohoto speciálu je totiž posílený přeplňovaný šestiválec. Ten zde nabízí výkon 400 kW (545 k).

Doporučujeme: Hennessey představuje šestikolový VelociRaptor. Má přes 600 koní a stojí sedm milionů

Ford F-22 Raptor se bude dražit 27. července. Výtěžek půjde opět na vzdělávání mladých lidí v oblasti letectví. Uvidíme, kolik upravený model F-150 Raptor přinese peněz. Pro představu, loňský Mustang Ole Yeller se prodal za 295 000 dolarů, tedy v přepočtu za 6,8 milionu korun.

Ford F-22 Raptor: Chcete F-150 Raptor křížený se stíhačkou Lockheed Martin?
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: