Ford F-150 prodělal facelift a poprvé dostal diesel. Je to šestiválec z Range Roveru

  • Ford F-150 prodělal facelift

  • Poprvé se pod kapotu řady F-150 dostal turbodiesel

  • Stejný vznětový šestiválec najdete i v Range Roveru

  • Ford F-150 je nejprodávanější auto v USA a Kanadě

Pick-up Ford F-150 je tradičně nejprodávanější auto ve Spojených státech (a také v Kanadě) a s počtem zhruba 35 milionů prodaných kusů je to také jedno z nejprodávanějších aut na světě. Jen Toyota Corolla si našla více než 40 milionů zákazníků. Nyní se Ford F-150 dočkal faceliftu, který přináší jednu velkou novinku. Pod kapotu se prvně dostal naftový motor.

Ford F-150 (12)
Ford F-150 dostal poprvé naftový motor (větší modely řady F mají diesel už dlouho). Stejný šestiválec má třeba i Range Rover
Ford F-150 (3)
Základní koncept F-150 se v rámci faceliftu nemění. Pod kapotou jsou ale nové motory a desetistupňový automat. Rozšiřuje se i výbava

Jedná se o třílitrový šestiválec řady „Lion“, který najdete i pod kapotou Land Roverů a Range Roverů. Výroba motorů bude probíhat ve Velké Británii a diesel bude ve Fordu F-150 spojen výhradně s novým desetistupňovým automatem.

Ford F-150 vzbudil velký rozruch tím, když v aktuální generaci přešel na celohliníkovou karoserii. Na tom se v rámci faceliftu nic nemění. Automobilka se soustředila spíše na modernizaci interiéru. Nově může být Ford F-150 vybaven třeba autonomním brzděním s detekcí chodců nebo adaptivním tempomatem s funkcí stop&go.

Doporučujeme: Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT — Otázka za milion

Novinkou je benzinový šestiválec 3,3 l, který spolu se šestistupňovým automatem bude tvořit základ nabídky. Nechybí ani motory 2.7 a 3.5 V6 EcoBoost s přeplňováním a přímým vstřikováním paliva. Největším benzinovým motorem pod kapotou bude pětilitrový osmiválec. S výjimkou základního motoru 3,3 l mají všechny benzinové jednotky také nový desetistupňový automat.

Ford F-150 se v Evropě oficiálně prodávat nebude, ale určitě se jich tu několik objeví díky tzv. „šedým“ dovozcům. Pokud jde o ceny, dynamické parametry, výkony a spotřeby, na to si ještě musíme počkat. Současný modelový rok se prodává za ceny od 26 730 dolarů (641 000 korun). Dovoz takového auta by vás včetně DPH vyšel přibližně na 1 060 000 korun.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. 640 tisíc korun??? V tom je ten problém. Tady za to normální člověk koupí Oktávku, ale v USA F-150ku. Myslel jsem, že ty ceny u nich budou začínat tak na 900K, ale to teda ziram

PŘIDAT KOMENTÁŘ: