Ford Edge ST má šestiválec EcoBoost a 340 koní. U nás ho ale asi nekoupíte

  • Ford Edge se dočkal verze ST, ale prozatím jen v Severní Americe

  • Šestiválec 2.7 EcoBoost má 340 koní a 515 Nm

  • Spolu s verzí ST se modernizuje i celá modelová řada Edge

Na domácím autosalonu v Detroitu představil Ford první „sportovní“ SUV pod hlavičkou Ford Performance. Logo ST dostal model Edge, který známe i z našeho trhu. Jenže u nás se prodává pouze s naftovým čtyřválcem a nevypadá to, že by se benzinový šestiválec a sportovní provedení mělo vozit i k nám. Našinec si tak nadále bude muset vystačit s výbavou ST-Line a dieselem o výkonu 210 koní.

Ford Edge ST (5)
Ford Edge ST se dočkal sníženého podvozku, větších brzd i kol s novými pneumatikami a hlavně samozřejmě silnějšího motoru
Ford Edge ST (3)
V modelu Edge se motor 2.7 EcoBoost už prodává ve verzi Sport s výkonem 315 koní. Ale i ta je k dispozici jen v USA a Kanadě

Pod kapotou amerického Fordu Edge ST je šestiválec EcoBoost o objemu 2,7 litru a výkonu 335 amerických koní, což je skoro 340 „našich“. Na jednotky soustavy SI je to 250 kW. Točivý moment má hodnotu 515 Nm. To už jsou hezká čísla, konkurující třeba BMW X3 M40i.

Doporučujeme: Tohle je pořádný diesel! Osmiválec 6,7 l Ford Power Stroke má 1270 Nm

Sílu motoru přenáší na všechna kola nový osmistupňový automat, který se místo klasického voliče dočkal otočného ovladače, jak ho mají třeba Jaguary nebo Range Rovery. Automobilka zatím nezveřejnila parametry zrychlení a nejvyšší rychlosti, případně spotřebu.

Ford Edge ST má samozřejmě oproti běžnému modelu upravený podvozek i řízení a větší brzdy. Na rozdíl od běžných amerických aut nemá obyčejné celoroční pneumatiky, ale dostal nová kola s nízkoprofilovými sportovními pneumatikami. Ve výbavě pak nechybí armáda moderních bezpečnostních asistentů a mnoho komfortních prvků. Nás by ale spíše zajímalo, jestli si to nechce Ford s importem do Evropy rozmyslet. Sportovní SUV totiž začínají být v módě i tady.

Ford Edge ST má šestiválec EcoBoost a 340 koní. U nás ho ale asi nekoupíte
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: