Fiat představuje novu generaci pick-upu Strada. Zůstává však pouze pro jihoamerický trh

  • Malé pick-upy jsou v Jižní Americe nesmírně populární

  • Strada se kdysi prodávala také u nás

  • Design vychází z většího pick-upu Toro

  • Výroba probíhá v brazilském závodě automobilky Fiat

Malým pracovním pick-upům v Evropě pšenka nekvete. To ale neznamená, že by na tuto kategorii automobilů evropští výrobci zanevřeli. Zejména v jihoamerických státech je tento typ velmi populární. Například Renault nebo Fiat na tamním trhu své modely úspěšně prodávají.

Italský výrobce nyní v Jižní Americe představuje novou generaci modelu Strada, který se svého času prodával také v České republice jako karosářské provedení Fiatu Palio.

Ostatně z tohoto modelu Strada i nadále vychází, třebaže dostala čtveřici dveří a civilnější vzhled. Designově se Nova Strada, tedy nová Strada, inspirovala u většího čtyřdveřového pick-upu Toro.

Studenti přestavěli Škodu Kodiaq na expediční pick-up. Jmenuje se Mountiaq

Fotky interiéru momentálně nejsou k dispozici, ale jeden z brazilských automobilových serverů uvedl, že interiér je z důvodu co nejnižší ceny seskládán z prvků známých z ostatních jihoamerických fiatů, jako například z výše zmiňovaného Toro či Argy a Cronose. Fiat hodlá souběžně s novou generací modelu Strada prodávat tu předchozí, která je velmi oblíbená.

Nova Strada se bude vyrábět výhradně s atmosférickými zážehovými maloobjemovými čtyřválci. Základem je letitý motor 1,4 Fire, který lze alternovat s modernějším agregátem s objemem 1,3 litru. V průběhu výroby se pod kapotou malého pick-upu nastěhují také přeplňované motory 1,0 a 1,3. Pětistupňový manuál doplní převodovka CVT.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: