Ferrari ukázalo Portofino M. Na 200 km/h zrychlí pod 10 sekund

  • Italská automobilka upravila svůj model Portofino, je nyní výkonnější a rychlejší než kdy dřív

  • Auto dostalo také novou převodovku, která je menší a tím zlepšuje vyváženost vozu

  • Portofino M pokoří stovku za 3,45 sekundy a uhání maximálně 320 km/h

Ferrari se rozhodlo mírně upravit svůj model Portofino. Otevřený roadster s pevnou skládací střechou se nově bude prodávat pod označením M, které znamená Modificata. A i když jsou změny jen malé, měly by se výrazněji projevit na jízdních vlastnostech.

Portofino M pohání silnější verze 3,9litrového benzinového V8. Ten disponuje výkonem 620 koní při 7500 otáčkách za minutu, což je o 20 víc než ve standardní variantě. Maximum točivého momentu má hodnotu 760 Nm. Nejde jen o výsledek změn v řídící jednotce, technici upravili třeba i turbodmychadlo, které běží o 5000 otáček za minutu rychleji.

Ferrari Enzo se stalo nejdražším autem internetové aukce. Vyšlo na 62 milionů

K řazení poslouží nová dvouspojková automatická převodovka, která je příbuzná s tou použitou v ostrém modelu SF90 Stradale. Má osm stupňů a podle Ferrari je o 20 procent menší než předchozí systém. Proto ji bylo možné umístit níž a tím snížit výšku těžiště. K lepší jízdě přispívají i rychlejší reakce automatu.

To vše dohromady znamená, že Ferrari Portofino M dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 3,45 sekundy. I s akcelerací na 200 km/h se vejde pod deset sekund, konkrétně mu zabere 9,8 sekundy. Maximální rychlost má hodnotu 320 km/h. Pro samozvané závodníky pak volič Manettino na volantu dostal novou polohu Race.

Ferrari Portofino M se začne prodávat v druhé polovině příštího roku.

Ferrari ukázalo Portofino M. Na 200 km/h zrychlí pod 10 sekund
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: