Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h

  • Ferrari Portofino je nástupce modelu California

  • Pořád má osmiválec, přeplňování a pevnou skládací střechu

  • Výkon dosahuje 600 koní, auto jede přes 320 km/h

S kabrioletem Ferrari California to bylo vždycky trochu komplikované. Ano, bylo to Ferrari a to pro úspěch stačilo, ale vůz byl původně vyvíjen jako nástupce Maserati Gran Turismo. Jenže náklady koncernu Fiat trochu uletěly z původních propočtů a nakonec se rozhodlo, že vznikne nová modelová řada Ferrari, takže vyšší cenovka bude ospravedlnitelná a zaplatí investice do vývoje. Ale dost minulosti.

Ferrari Portofino (8)
Zadní sedačky budou spíše nouzové. Tohle je reálně auto pro dva a pár zavazadel
Ferrari Portofino (5)
I se střechou nahoře je Portofino docela elegantní. Připomíná model 812 Superfast

Nový model, který Californii nahrazuje, se jmenuje Ferrari Portofino. Co to znamená? Portofino je italský přístav a oblíbená luxusní turistická destinace kousek od Janova. Se změnou názvu přichází i zcela nová konstrukce. Ferrari nasazuje svou novou lehčí platformu, která má posloužit jako základ všem sportovním koncernovým vozům s motorem vpředu, tedy i chystanému Maserati.

Pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný osmiválec, takže zvěsti o šestiválci se nenaplnily. Motor má objem 3855 cm3, výkon 441 kW (600 k) v 7500 min-1 a točivý moment 760 Nm v rozmezí 3000 až 5250 min-1. Samozřejmostí je automatická převodovka a přenos výkonu na zadní kola přes nastavitelný elektronicky řízený diferenciál.

Doporučujeme: Retro na neděli: Ferrari F40 vzniklo z nouze. Nyní slaví 30 let

S délkou 4586 mm není Ferrari Portofino zrovna kompaktní kabriolet, ale zase má čtyři sedačky. Ovšem ty zadní budou stejně spíše nouzové, nebo poslouží jako dodatečný zavazadlový prostor. A když jsme u použitelnosti, střecha je stále pevná skládací. Ať už s ní nebo bez, vypadá nové Ferrari opravdu dobře.

Ještě vám dlužíme základní dynamické parametry. Ferrari tradičně uvádí nejvyšší rychlost nepřesně. V tabulkách najdeme údaj „přes 320 km/h“. Na 100 km/h má pak novinka akcelerovat za 3,5 sekundy. Komu záleží na spotřebě, toho bude jistě zajímat údaj 10,5 litru na 100 km v kombinovaném režimu.

Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: