Facelift pro Mercedes třídy C Coupé a Cabrio přináší hybridní patnáctistovku

  • C Coupé a Cabrio mají nově mild-hybridní pohon

  • Kombinuje patnáctistovku a elektromotor

  • Nejsilnější „běžnou“ motorizací je nyní diesel

Facelift pro Mercedes-AMG C43 jsme si už představili, současně s ním ale Mercedes vypustil do světa také informace a fotky modernizované obyčejné verze C Coupé a Cabrio. Změny designu jsou velice kosmetické a i když pozorné oko rozpozná novou grafiku zadních světel nebo nový design kol, nic zásadního se nemění.

Mercedes-Benz C-Klasse Cabriolet (A 205), 2018
Faceliftu se dočkalo také standardní provedení kupé a kabrioletu třídy C
Mercedes-Benz C-Klasse Cabriolet (A 205), 2018
Zajímavou novinkou je hybrid pod kapotou. Patnáctistovka s elektromotorem má 184 koní

Stejně jako u C43 AMG má i běžná třída C Coupé a Cabrio nový volant, modernizovaný infotainment (v závislosti na stupni výbavy lze mít dvě provedení), nové barvy a jiné čalounění sedadel. Velkou novinkou jsou pak adaptivní full-LED světlomety. Připlatit si lze za adaptivní nebo vzduchový podvozek a armádu asistenčních systémů převzatých z vrcholné třídy S.

Překvapení se odehrálo pod kapotou. Standardní provedení C 200 Coupé a Cabrio totiž nyní pohání čtyřválcová patnáctistovka se systémem EQ Boost využívající asistenční elektromotor. Ano, z kupé a kabrioletu se stal mild-hybrid. Primárně jde o to, že tento elektromotor pomáhá motoru ve chvílích, než se dostatečně roztočí turbo. Asistenční výkon je 14 koní a točivý moment až 160 Nm.

Doporučujeme: 10 nejoblíbenějších veteránů v Německu: Brouk, Mercedesy, Porsche a Opel

Patnáctistovka má sama o sobě slušný výkon 135 kW (184 k) a točivý moment 280 Nm, což jsou parametry hodné spíše dvoulitrů. C 200 Coupé akceleruje na 100 km/h za 7,9 s a rozjede se na 235 km/h, C 200 Coupé 4Matic potřebuje 8,4 s a pojede 230 km/h. Stejný motor má i kabriolet, který je o trochu pomalejší. Čtyřkolka na rozdíl od AMG posílá dozadu jen 55 % výkonu.

Další možností je dvoulitrový turbodiesel C 220d, který nabízí výkon 143 kW (194 k) a točivý moment 400 Nm. Na stovce je v případě kupé za 7,0 s a zvládne až 240 km/h, kabriolet potřebuje pro zrychlení na 100 km/h o půl sekundy více. Paradoxně je tak právě diesel nejdynamičtější model z nabídky běžných motorizací.

Mercedes-Benz C Coupé 2019 dorazí spolu s kabrioletem do prodeje v letos v červenci.

Facelift pro Mercedes třídy C Coupé a Cabrio přináší hybridní patnáctistovku
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: