Experti označili Škodu Karoq za nejlepší ojetinu pro rok 2022. Volba ideálního motoru možná překvapí

  • Britský magazín Auto Express vyhlásil nejlepší ojeté automobily pro rok 2022

  • Vítězem se stala Škoda Karoq, která podle britských expertů přináší komplexní mix vlastností 

  • Nejlepší volbou je litrový přeplňovaný tříválec

  • Škoda Karoq v této anketě porazila druhý Citroën C3 a třetí Volvo S90

Britský časopis Auto Express vyhlásil další ročník ankety, v rámci které experti hledají nejlepší ojeté automobily. Automobilka Škoda si odnesla hned několik zajímavých umístění, a to včetně toho nejdůležitějšího. Nejlepší ojetinou pro rok 2022 je podle názoru kolegů z magazínu Auto Express Škoda Karoq.

Karoq získal tento titul proto, že nabízí komplexní mix nejrůznějších vlastností a díky tomu představuje vhodnou volbu pro široké spektrum zákazníků. Auto Express ocenil praktičnost interiéru, kompaktní rozměry umožňující celkem pohodovou jízdu i ve městě, stylový exteriér a kvalitně zpracovanou kabinu plnou praktických detailů a kvalitních materiálů.

Škoda Karoq dostala v rámci faceliftu novou tvář a lepší aerodynamiku, ale přišla o nejsilnější diesel a verzi Scout

Další výhodou i u nás oblíbeného modelu tuzemské značky je možnost sáhnout po pohonu všech kol, což není u crossoverů této velikosti zas až tak obvyklé. Britští experti pozitivně hodnotí rovněž nabídku motorů, která údajně nemá žádnou slabou položku. Za ideální jednotku byl pro někoho možná trochu překvapivě označen litrový tříválec o výkonu 116 koní. Důvodem je „razance motoru a hospodárnost“.

Ve stejné anketě získala Škoda Superb druhé místo v kategorii nejlepší rodinná ojetina pro rok 2022 a stejný model skončil čtvrtý v kategorii nejlepší ojeté kombi. Vítěze všech vyhlášených kategorií si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Třeba vám tento výběr pomůže s volbou vašeho příštího ojetého vozu.

Experti označili Škodu Karoq za nejlepší ojetinu pro rok 2022. Volba ideálního motoru možná překvapí
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50.67%) 30 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Taky jsem se o Karoq s litrovým benzinovým tříválcem nezávazně zajímal, ale chlapík z dealerství Škodovky mi ho vymluvil. Ani se mu nedivím.

  2. Tomu se ani nedivím. Škodovky mají skvělý auta. Mně by se karoq taky jednou líbil. Teď mám fabii, kterou jsem sehnal za dobré peníze z bazaru z https://autobazar.biginzerce.cz/ . Jen jsem poladil pár detailů a po Novém roce ji zkusím prodat a koupit si něco jinýho. Myslím si, že ji prodám ještě trochu dráž, než jsem ji koupil.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: