Elon Musk v problémech. Podle federálních úřadů účelově lhal o možnosti odkupu Tesly

Zdroj: Tesla
  • Sedmého srpna Elon Musk oznámil, že zvažuje převzetí Tesly, což způsobilo značný rozruch 

  • Už v době zveřejnění této informace se objevovaly názory, že jde o účelový krok 

  • Teď federální Komise pro cenné papíry obvinila Elona Muska z podvodu 

Aktualizováno 30. září 2018 – Komise pro cenné papíry v sobotu 29. září oznámila, že se s Muskem a Teslou dohodla na urovnání. Tesla i Musk podle urovnání každý zaplatí 20 milionů USD (443,5 milionu korun) a Musk musí odstoupit z funkce předsedy správní rady, zůstane však generálním ředitelem. Více na Euro.cz v článku Tweet za 40 milionů dolarů. Musk zaplatí pokutu a skončí v čele správní rady.


Původní text:

Začátkem srpna doslova obletěl svět tweet Elona Muska, v němž říkal, že zvažuje převzetí společnosti Tesla, přičemž za akcii zaplatí 420 dolarů. Což bylo o dost víc, než za kolik se akcie obchodovaly. Ve svém tweetu také tvrdil, že má financování transakce zajištěné. Tahle novinka vzbudila značnou pozornost a cena akcií Tesly rychle vzrostla. Jenže už v době zveřejnění onoho tweetu se objevily názory, podle kterých šlo o účelový krok. Stejného názoru je také federální Komise pro dohled nad cennými papíry (SEC). Ta teď oficiálně obvinila Elona Muska z podvodu.

Podle tiskové zprávy SEC Elon Musk žádné financování transakce, která by si vyžádala zhruba 70 miliard dolarů, zajištěné neměl. Údajně věděl, že realizace obchodu je velmi nejistá. Současně také uvádí, že jeho jednání vedlo k významnému narušení trhu s akciemi.

Příběh tohoto zákazníka Tesly ukazuje, jak velký má Elon Musk problém

Kvůli tomu také SEC usiluje o to, aby byl Elon Musk zbaven možnosti řídit veřejně obchodovatelnou společnost, tedy aby nemohl vést automobilku Tesla. Žaloba byla podána včera k federálnímu soudu na Manhattanu. Automobilka se zatím k obvinění nevyjádřila. Jak píše Business Insider, Elon Musk prohlásil, že jde o „neoprávněnou akci ze strany SEC, která ho hluboce zarmoutila a zklamala.“ Vždy prý jednal v nejlepším zájmu investorů.

Každopádně i tyto nové události měly přímý vliv na hodnotu akcií. Propadla se o deset procent.

Elon Musk v problémech. Podle federálních úřadů účelově lhal o možnosti odkupu Tesly
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Dopad by zrejme byl daleko sirsi. Vedl by nejen k Muskovu osobnimu postihu, ale k zakazu rizeni jakekoliv verejne obchodovatelne spolecnosti, tedy i SpaceX. Soucasne se nevylucuje zaloba SEC vuci Tesle.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: