Elektrifikovaný Mercedes-AMG GT 73 se poprvé objevil na videu. Čeká se výkon až 800 koní

  • Mercedes-AMG GT 73 bude v současnosti nejrychlejším 4dveřovým GT na světě

  • Pohánět by ho měl V8 4,0 l s elektromotorem na přední nápravě

  • Hnací sílu by měla přenášet 9stupňová převodovka

Připravovaný elektrifikovaný model Mercedes-AMG se poprvé mihl na videu, ve kterém vedení sportovní divize automobilky Mercedes-Benz děkuje svým zaměstnancům. Nový model je podle všeho postaven na základech konceptu AMG GT z roku 2017 a měl by nahradit GT 63 S jakožto vrcholný model sportovní divize AMG. Zvuk na videozáběru potvrzuje, že skutečně jde o hybridní automobil, nejspíš o plug-in hybrid.

Test Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4dveřové kupé: Monstrum s velkým M

Pokud je nový elektrifikovaný model opravdu postaven na základech konceptu z roku 2017, jak se již dříve spekulovalo, měl by ho pohánět dvakrát přeplňovaný 4litrový V8 s elektromotorem na přední nápravě. Obě pohonné jednotky generují systémový výkon okolo 800 koní, což je výrazně víc, než kolik nabízelo GT 63 S (639 koní) nebo Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid (680 koní).

Hnací síla by měla být přenášena na všechny kola prostřednictvím stejné 9stupňové převodovky jako v případě GT 63 S. Akcelerace z 0–100 km/h proběhne za méně než tři sekundy.

Nový model by měl být také nejúspornější, tedy alespoň na papíře. Dojezd na elektřinu se zatím pouze odhaduje. Podle britského Autocaru by měl lehce přesáhnout hranici 50 km.

Elektrifikovaný Mercedes-AMG GT 73 se poprvé objevil na videu. Čeká se výkon až 800 koní
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: