Elektrický Volkswagen začíná získávat obrysy. Ukáže se v Paříži

  • Podle VW potřebují elektromobily dojezd 500 km a nabíjení 15 minut

  • Nový model má být z pohledu elektromobility revoluční

  • Do roku 2025 chce VW prodávat milion elektrických aut ročně

Volkswagen přiveze na autosalon do Paříže své první plně elektrické auto, které již nevzniklo na bázi vozu se spalovacím motorem. Projekt elektrického Volkswagenu má být z pohledu elektromobility revoluční, především se očekává příznivá cena. Německá automobilka má totiž vlastní cestu k levnějším akumulátorům. Akumulátory dnes tvoří významnou část ceny vozu.

První skici elektrického Volkswagenu zveřejnil britský Autocar, do konce týdne již uvidíme auto i na oficiálních fotografiích. Pokud jde o techniku, zatím je všechno tajné. Modulární platforma Volkswagenu určená pro elektromobily ale umožňuje zástavbu elektromotoru vpředu, případně ještě jednoho vzadu pro vozidla s pohonem všech kol. Akumulátory jsou pod podlahou, což šetří místo a snižuje těžiště.

Do roku 2019 má mít Volkswagen elektrické auto, které na jedno nabití ujede až 500 km a bude se nabíjet jen 15 minut. To je podle vedení automobilky jediná cesta, jak přimět širší veřejnost k zájmu o elektromobil. Stejně se nelze ubránit dojmu, že automobilky tak nějak vnitřně počítají s tím, že vlády budou rozdávat na pořízení elektromobilu štědré dotace… Zatím není jasné, jak to bude se spalovacím motorem pro prodloužení dojezdu. Místo by pro něj teoreticky v autě bylo.

Nový elektrický model bude sice podobně veliký jako současný Golf, ale díky lepšímu využití vnitřního prostoru má nabídnout stejně místa jako Passat. Do roku 2025 chce Volkswagen prodávat ročně milion elektrických aut a v nabídce bude mít tento hatchback, MPV, luxusní sedan, crossover a také sportovní auto.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: