Elektrický Rolls-Royce musel na servis už po stovce ujetých kilometrů

  • Společnost Rolls-Royce Motor Cars provádí servisní prohlídku po 100 000 m elektromobilu Rolls-Royce SRH, vytvořeného pro nemocnici St. Richard‘s Hospital v Chichesteru (jedná se skutečně o metry, nikoli míle)

  • Děti se jím vozí z oddělení na operační sál

  • Po absolvování 2 000 jízd byla provedena obnova laku a dalších prvků do původního stavu

Každý automobil, který je pečlivě ručně vyroben v továrně Home of Rolls-Royce, je samozřejmě jedinečný a má svůj vlastní příběh a zdroj inspirace. Jeden zakázkový projekt má však u zaměstnanců značky zvláštní citové místo – nedávno se vrátil do Global Centre of Luxury Manufacturing Excellence v Goodwoodu, kde se mu dostalo tolik potřebné péče.

Vůz Rolls-Royce SRH patří nemocnici St. Richard‘s Hospital v Chichesteru, kde plní důležitou roli: malí pacienti na dětském oddělení jednodenní chirurgie se s ním dopravují na sál, když přijde čas jejich operace, místo aby šli pěšky nebo byli převáženi na vozíku. Tento jednoduchý, ale geniální nápad promění to, co by jinak bylo úzkostným a děsivým okamžikem, ve skutečně nezapomenutelný a příjemný zážitek jak pro děti, tak pro jejich rodiče a personál.

Od roku 2017, kdy byl vůz uveden do provozu, převezl minimálně 2 000 statečných mladých lidí v opravdovém pohodlí a stylu značky Rolls-Royce. Značka neví o žádném jiném voze Rolls-Royce, který by po chodbách běžně řídily děti bez řidičského oprávnění, a tak se tyto zvláštní podmínky nevyhnutelně podepsaly na jeho nádherné zakázkové karoserii a laku.

Vůz byl proto převezen do sídla společnosti Rolls-Royce, kde prošel první prohlídkou po 100 000 m. Servis s láskou provedli specialisté z týmu pro zakázkovou výrobu a jiných technických oddělení a útvarů pro řemeslnou výrobu, aby jej uvedli do původního stavu.

Po servisu a opravách se vůz nyní vrátil do nemocnice, aby se opět ujal své skromné, ale netradiční funkce.

Linda Collinsová, sestra na oddělení jednodenní chirurgie, řekla: „Servis našeho minivozu Rolls-Royce je dokonale načasovaný, jelikož rušíme omezení a začínáme opět poskytovat naše služby dětské chirurgie. Naši nejmladší pacienti si mohou při cestě na operaci opět naplno užít jízdu tímto autem. To pomáhá odvést jejich pozornost od zákroku, který podstupují, a soustředit se na jedinečný zážitek z jízdy v opravdovém Rolls-Royce, a to za bezpečného dohledu na nemocničních chodbách. Společnosti Rolls-Royce Motor Cars patří obrovský dík za pomoc při udržování našeho

Elektrický Rolls-Royce musel na servis už po stovce ujetých kilometrů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: