Elektrické Volkswageny se dočkají sportovních verzí GTI

  • Označení GTI nezůstane vyhrazené jen benzinovým verzím

  • Také elektrický Volkswagen I.D. se dočká sportovní verze

  • Pravděpodobně to bude čtyřkolka s výkonem okolo 200 kW (272 k)

  • Na trhu se model VW I.D. objeví v roce 2020

Koncept elektromobilu Volkswagen I.D. naznačil celou novou modelovou řadu plně elektrických aut. Zásadní je z několika důvodů. Především používá novou platformu MEB určenou pro elektromobily, kterou využijí i ostatní značky koncernu včetně Audi, Seatu a Škody.

Produkční verze Volkswagenu I.D. by se měla začít prodávat v roce 2020. Pařížský koncept měl pod kapotou elektromotor o výkonu 125 kW (170 k) a sada akumulátorů má vydržet na dojezd 600 km. Ovšem stejně jako u současných aut budou mít i elektrické Volkswageny několik variant lišících se výkonem, velikostí akumulátorů a tedy i dojezdem.

Doporučujeme: BMW, Ford, Mercedes a Volkswagen se spojí proti Tesle. Postaví vlastní síť rychlonabíječek po celé Evropě

Volkswagen naznačil možnost, že přijde i sportovní provedení GTI. Platforma MEB totiž umožňuje zástavbu elektromotoru pro přední i zadní nápravu. Z GTI by tak mohla být čtyřkolka.

Volkswagen připouští, že se chápání označení GTI změní, ale základní princip zůstane stejný. Auto bude dynamicky schopné a především řidičsky zábavné. Šéf marketingu VW Jürgen Stackmann pro britský Auto Express naznačil, že i se současnou technologií je poměrně snadné takové auto připravit.

Pokud jde o výkony, dostupné elektromotory a akumulátory mohou posunout hranici výkonu někam k 200 kW (272 k), což by byla na cokoli s označením GTI jistě dostatečná hodnota. Volkswagen také očekává, že se během následujících čtyř až pěti let podaří připravit novou generaci akumulátorů s větší kapacitou a zároveň nižší hmotností.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: