Eadon Green The Black Cuillin je zajímavé startupové retro s motorem V12

  • The Black Cuillin je dvanáctiválcové retro kupé

  • Za inspiraci posloužila ikonická Alfa Romeo 8C 2900

  • Pod retro karoserií je moderní technika a výbava

Před několika dny jsme psali, že se ve Velké Británii chystá zajímavé retro auto. A skutečně, na autosalonu v Ženevě se představil projekt startupové společnosti s poněkud krkolomným názvem Eadon Green, který se jmenuje The Black Cuillin. Jak uvádí společnost na svých stránkách, všechno vzniklo jako snaha vytvořit retro auto ve stylu GT z 30. let 20. století.

Jako inspirace sloužila především legendární Alfa Romeo 8C 2900. Kupé The Black Cuillin ale má být retro jen na pohled, uvnitř se ukrývá moderní technika. Hodně zajímavé je to pod kapotou, kde se nechází dvanáctiválec. Ovšem výrobce ještě technická data nespecifikoval. Podle designu motoru to vypadá na dvanáctiválec od BMW, ale to je pouze naše domněnka.

Doporučujeme: Je tohle nejošklivější Ford Mustang na světě? Na Blízkém východě spojili kabriolet a off-road

O konstrukci podvozku se společnost nezmiňuje, ale celohliníkovou karoserii má již kompletně navrženou a nic jí nebrání spustit malosériovou výrobu, pokud bude zájem. Případní klienti se mohou těšit na všechny moderní vymoženosti včetně navigace a připojení „chytrého“ telefonu.

Snad se časem dozvíme více podrobností o technice a jak to bude s dostupností. Pokud vás tenhle projekt zaujal, můžete ho průběžně sledovat na stránkách výrobce. Zakladatel Felix Eaton se nijak netají tím, že by rád časem vytvořil další modely připomínající legendární klasická auta.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: