Draží se dokonale zrenovované Lamborghini Miura. Cena přesáhla 21 milionů

  • Na americkém serveru Bring a Trailer se draží perfektně zrestaurované Lamborghini Miura

  • Auto z roku 1968 má výraznou barvu karoserie i kabiny, pod kapotou dvanáctiválec

  • Aktuální nabídka za vůz je 888 888 dolarů, tedy něco málo přes 21 milionů korun

Lamborghini Miura patří mezi sběrateli klasických italských aut k nejžádanějším. Není divu, tohoto vozu se mezi lety 1966 až 1973 vyrobilo ve Svaté Agátě jen 764 kusů. Jeden z nich se právě draží na aukčním serveru Bring a Trailer.

A jde o velmi zajímavý kousek. Auto, které brány továrny opustilo 6. března 1968, mířilo za italským kupcem. Poté si ho pořídil sběratel v Kalifornii, aby ho v roce 2014 prodal společnosti Bobileff Motorcar Company. Od ní si ho pořídil aktuální prodávající z Kanady, který vozu věnoval dva roky precizního a jistě nákladného restaurování.

Pokochejte se skvostně zrestaurovaným Mercedesem s racčími křídly a károvanými sedadly

Miura s číslem karoserie 3357 byla původně bílá, jeden z majitelů ji nechal přelakovat na červenou. Po posledním zásahu ale dostala velmi výrazné lakování Verde Miura. Se sytým odstínem kontrastuje neméně nápadné modré provedení interiéru, které je podle záznamů designérského studia Bertone originální. Interiér doplňují klasický dřevěný volant nebo kokosové koberečky.

Za zády cestujících trůní 3,9litrový dvanáctiválec s hliníkovým blokem a čtyřmi karburátory Weber 40 IDL 3C. Při opravách došlo k přepracování systému mazání. Jednotka produkuje 257 kW, tedy 350 koní výkonu. Auto za 52 let své existence najelo 46 670 kilometrů.

Výrazná modrá barva kabiny je podle originálu
Prodávané Lamborghini je v perfektním stavu

Aukce na serveru končí v pondělí odpoledne. Aktuální příhoz je 888 888 dolarů, tedy něco málo přes 21 milionů korun. Dá se ale očekávat, že s blížícím se koncem nabízená částka ještě stoupne. Pokud nehodláte přihodit, prohlédněte si vůz alespoň v přiložené galerii. Je to opravdu jedinečný kousek.

Draží se dokonale zrenovované Lamborghini Miura. Cena přesáhla 21 milionů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: